חדשות כלכלה

קרנית פלוג זכתה בתואר נגידת השנה מטעם המגזין ”Central Banking”

השופטים אמרו על פלוג:" הנגידה הראשונה של בנק ישראל העבירה כמה רפורמות קשות במהלך כהונתה, וגם עמדה מול הממשלה ושמרה על יציבות מקרו-כלכלית"

חדשות ספונסר 06/02/2019 14:49

א+א- 1

נגידת בנק ישראל היוצאת קרנית פלוג זכתה היום בתואר נגידת השנה מטעם המגזין הבריטי Central Banking. בנימוקים לזכייתה כריסטופר ג’פרי, יו"ר ועדת הפרס המרכזי ועורך המגזין אמר: "נגידת הבנק הראשונה של בנק ישראל העבירה מספר רפורמות קשות במהלך כהונתה. היא עמדה מול הממשלה בעת הצורך ושמרה על יציבות מקרו-כלכלית. יש לה רקורד ברור של הצלחה, תוך הובלת הבנק המרכזי שלא איבד את הראייה לטווח הארוך."

 

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון אמר בתגובה לזכייה: "הזכייה מהווה נדבך נוסף בהכרה הבינלאומית לה זכה בנק ישראל בכלל, והנגידה בפרט, במהלך שנות כהונתה, ומשקף את ההישגים המשמעותיים בכל תחומי הפעילות של הבנק לטובת הציבור והמשק הישראלי. נזכיר, שהשנה זכה בנק ישראל בפרס מאותו מגזין על הצטיינות בניהול מערכת המטבע, ובשנים הקודמות זכה בפרס על ניהול יתרות המט"ח (Reserve Manager of the Year) וב"פרס השקיפות" (Transparency Award)".

 

קרנית פלוג:"אני אסירת תודה וגאה על קבלת הפרס, שמגיע עם סיום כהונתי כנגידה, תקופה שהיתה מאתגרת מאד ומספקת. לכולנו בבנק ישראל יש הישגים רבים להיות גאים בהם, והם לא היו מתאפשרים ללא שיתוף פעולה של שותפים רבים במגזר הציבורי והפרטי, הן בישראל והן בחו"ל.

 

השאיפה ליציבות מקרו כלכלית ופיננסית דורשת לעיתים קרובות נקידת צעדים לא פופולריים אשר לפעמים יוצרים חיכוכים עם המערכת הפוליטית. מצאתי, כי התמקדות במה שטוב למשק בטווח הארוך הוא המצפן השימושי שיוביל אותנו לקבלת ההחלטות הטובות ביותר. היה לי מזל להיות מוקפת בצוות ניהולי מקצועי ומחוייב לשרת את טובת הציבור ואני מנצלת את ההזדמנות הזו כדי להודות להם".

 

 

 

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ציטוט פוליטי בהחלט לטעמי.

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    תומס הקטר 06/02/2019 14:52