חדשות כלכלה

הלמ”ס: ירידה בפדיון רשתות השיווק ביוני - אוגוסט

זאת לעומת התקופה שבין החודשים מרס ומאי. פדיון רשתות המזון, לעומת זאת, נשאר יציב.

מערכת ספונסר 11/10/2018 14:16

א+א-

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה כי ביוני - אוגוסט 2018 נרשמה ירידה של 0.8% (במחירים קבועים) בסך כל פדיון רשתות השיווק, לעומת יציבות בשלושת החודשים מרס-מאי 2018. כמו כן ביוני - אוגוסט נרשמה יציבות (במחירים קבועים) בפדיון של רשתות המזון, לאחר יציבות בחודשים מרס -מאי.

 

נתוני הפדיון ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימה, כלי בית ו"שונות" - מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים, ציוד משרדי ואופטיקה.

 

פדיון הרשתות המוגדרות כרשתות מזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

 

השינויים בערך המכירות ברשתות אלה אינם משקפים בהכרח את השינויים בערך המכירות של מוצרי צריכה בכלל המסחר הקמעוני. זאת, כאשר יש מעבר של קונים ממסגרת המסחר הקמעוני האחר למסגרת חנויות של רשתות השיווק הנחקרות, מסיבות שונות, למשל: פתיחת סניפים חדשים, רכישה של חנויות קיימות וסגירת סניפים.

 

הנתונים הם ראשוניים ומבוססים על מידע מהרשתות המובילות, בהודעה שתפורסם בחודש הבא הנתון יתעדכן עם קבלת המידע מכל הרשתות הנחקרות.

 

הנתונים, הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית. נתונים אלה מקדימים בחודש את הנתונים של פדיון המסחר הקמעוני ממקורות מע"מ, המשמשים גם הם כאינדיקטור נוסף.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה