חדשות נדל”ן

מישורים רוכשת מרכז מסחר ובילוי באוקלהומה סיטי תמורת כ- 23 מיליון דולר

על בסיס התפוסה הקיימת בנכס, דמי השכירות הצפויים בשנה הראשונה צפויים להסתכם בכ-3 מיליון דולר, וה-NOIצפוי לעמוד על כ-2.2 מיליון דולר - תשואה של 9.6%

מערכת ספונסר 02/10/2018 09:19

א+א-

 מישורים השקעות נדל"ן הודיעה היום התקשרה בהסכם לרכישת מרכז מסחרי ובילוי הידוע בשם "Rockwell Plaza" הממוקם בעיר אוקלהומה סיטי, במדינת אוקלהומה בארה"ב, בתמורה לסך של 23 מיליון דולר ארה"ב, כ-83 מיליון ש"ח.

 

שטח המרכז הינו כ-24 אלף מ"ר ושיעור התפוסה בו עומד על כ-75%. במרכז קיימים מספר שוכרים עיקריים, בעיקר חנויות דיסקאונט גדולות הכוללות בין היתר את Ross Dress for less, PetSmart,Jo-Ann , K&G Men’s Company, Five Below, Dollar Tree המהווים יחד כ-44% משטח המרכז המסחרי.

 

על בסיס התפוסה הקיימת בנכס, דמי השכירות הצפויים בשנה הראשונה צפויים להסתכם בכ-3 מיליון דולר, וה-NOIצפוי לעמוד על כ-2.2 מיליון דולר, המהווים תשואת NOI של כ-9.6% תשואת על עלות הרכישה.

 

הרכישה תעשה ביחד עם השותף המקומי של מישורים בפעילותה בארה"ב, אשר צפוי לנהל גם את המרכז הזה עבור הצדדים.

 

השלמת העסקה צפויה להיות במהלך הרבעון הרביעי של 2018, בכפוף להתקיימות מספר תנאים מתלים מקובלים ובכלל זה השלמת בדיקת נאותות. למועד הדוח החברה בוחנת קבלת מימון חיצוני לטובת מימון חלק מההון העצמי הנדרש לביצוע הרכישה.

 

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל, מסר: "אנו שמחים לדווח על עסקה נוספת של רכישת נכס מניב בארה"ב. העסקה נעשית בשיעור תשואה של 9.6% על עלות העסקה ובתפוסה הנוכחית של 75% בלבד, כך שהחברה מאמינה שגם בעסקה זו תוכל להביא להשבחה משמעותית, כפי שעשתה בשאר הנכסים שרכשה. בנוסף, הנכס מבוסס בתמהיל עסקים המאופיין בעיקר בחנויות מוזלות – Discount Stores ועסקי נותני שירותים כדוגמת בתי קפה, מסעדות, מספרות, מכוני כושר ועוד. עסקים אלו הפגינו צמיחה מרשימה בארה"ב בשנתיים האחרונות מאחר ואין להם תחליף באינטרנט. עסקה זו מהווה עדות נוספת להתמקדות שלנו בהגדלת תיק הנכסים המניבים של החברה ואמינים כי אסטרטגיה זו תמשיך להציף את הערך החבוי בחברה."

 

מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ- 260 אלף מ"ר. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-220 מיליון שקל, והונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד נכון לסוף הרבעון השני של שנת 2018 על כ 436- מיליון שקל. מישורים הינה גם בעלת השליטה (כ- 50%) בחברת סקייליין, המפעילה נכסים מניבים (מלונאים ומסחריים) בקנדה ובארה"ב ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ- 520מיליון שקל והונה העצמי המיוחס לבעלי המניות של סקייליין, נכון לסוף הרבעון השני של שנת 2018 הסתכם בכ-712 מיליון שקל. אלכס שניידר וגיל בלוטרייך הינם בעלי השליטה בחברת מישורים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה