מערך האופניים השיתופיים של מובייק הסינית מגיע לרמת-גן

במהלך החודשים הקרובים ייפרסו ברחבי העיר מאות זוגות אופניים. התשלום עבור השימוש אינו מצריך דמי מנוי ומחירו מסתכם בעלות של 3.9 שקלים בעבור חצי שעת רכיבה

מערכת ספונסר 16/09/2018 09:56

א+א-

רמת-גן עולה על אופניים: MOBIKE, ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופים חכמים, תחל לפעול בעיר בפריסה נרחבת כבר במהלך חודש אוקטובר הקרוב. כבר מעתה ניתן לראות ברחבי העיר עשרות מהאופנים האפורים/כתומים ולדווש בנוחות ובקלות.

 

מערך האופנים השיתופיים, הפועל ללא תחנות עגינה, מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, מכל מקום ובכל זמן נתון, באמצעות סריקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים. בכך, מאפשר השירות לנוע בחופשיות במרחב, בהתאם לצרכי הרוכב וללא צורך בהגעה לתחנת עגינה ייעודית בסיום השימוש.

 

האופניים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש. כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופניים. מבנה האופניים הייחודי, ללא שרשרת וללא צורך בניפוח האוויר בצמיגים, מאפשרים רכיבה נוחה עם מינימום תקלות.

 

התשלום בעבור השימוש באופניים אינו מצריך דמי מנוי ומחירו מסתכם בעלות של 3.9 שקלים בעבור חצי שעת רכיבה. במהלך החודשים הקרובים ייפרסו ברחבי העיר מאות זוגות אופניים לנוחיות תושבי העיר.

 

כמו כן, מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה תפעל באופן אקטיבי לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים "באזורים חמים" כגון, כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים, פיקים בתקופת תיירות ועוד, כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה.

 

ראש עיריית רמת-גן מסר: "לאור הביקוש הניכר לאופניים שיתופיים בקרב תושבי העיר, אנחנו שמחים להביא לרמת-גן את האופניים השיתופיים של MOBIKE, המאפשרים ליהנות מפתרון תנועה אלטרנטיבי, ירוק ונוח המותאם לצורכי תושבי העיר. צעד הכרחי זה מהווה נדבך נוסף לעידוד רכיבה על אופניים ולצמצום השימוש בכלי רכב, לצד סלילת מערך שבילי אופניים, שיתפרשו לאורך עשרות ק"מ ברחבי העיר ויחברו אותה ל’אוטוסטרדת האופניים’ של גוש דן".

 

לירן גלבוע, מנהל פעילות MOBIKE בישראל: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם עיריית רמת-גן ומודים להם על האמון שנותנים בנו להוביל את נושא הרכיבה השיתופית בעירם. שיתוף פעולה זה הינו אסטרטגי וחשוב, במטרתנו להתרחב במטרופולין ולספק פתרון קל ויעיל כתחליף להתניידות ברכב פרטי בעיר. כבר לא מדובר בטרנד חולף, לאחר כ-4 חודשי פעילות בלבד, עם 45 אלף שנרשמו לשירות מדובר על פתרון שהוכח כיעיל, אנו נמשיך להקפיד ולשנע את האופנים למוקדי הפעילות העיקרים ולהרחיקם ממקומות הפוגעים במרחב הציבורי".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה