ניתוח טכני

האם הדשדוש במניה הזו עומד להסתיים בקרוב? צפו בגרף

מניית חברת הפיננסים לאנר מתייצבת אחרי ירידות שערים בחצי שנה האחרונה. אם שינוי המגמה קרב?

דובי קורן 13/08/2018 16:58

א+א-

חברת לאנר קורפרשיין (סימול – LEN) החברה מספקת שירותים פיננסים הקשורים לנדל"ן, נדל"ן מסחרי, ניהול השקעות ושירותים פיננסיים. החברה הינה חברה לבניית בתים הפועלת במספר מדינות ומחולקת למספר מגזרים (מזרח, מרכז ומערב). במסגרת השירותים הפיננסים החברה עוסקת במימון ומשכנתאות, ביטוחים ושירות תיווך עבור רוכשי הבתים. החברה נסחרת במדד האס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 17.6 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון של השנה ב 26.6, המניה הציגה רווח של 1.58 דולר למניה מול צפי של 0.45 דולר למניה. למרות תוצאות טובות מניות החברה עלו מרמות שפל שנתיות אולם מאז לא עשו יותר מידי.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נסחרות בתקופה האחרונה בתנועה צידית, אם נתעלם רגע מהנמוך שנקבע ערב הדוחות מתחת ל 50 דולר למניה (סגירה ברמה של 49.19 דולר) נראה שכל אזור של 49.5-50 דולר למניה מהווה אזור תמיכה חזק מאוד ב 52 השבועות האחרונים.

 

רמת תמיכה שצוינה לעיל מחזיקה את מחיר המניה מתחילת 2017 וגם בדקה אותו ברבעון הראשון של אותה השנה. מה שאומר שירידה ברורה מתחת לרמה זו יכולה לשלוח את המניה לתיקון טכני עמוק ואף לרמות של 40-35 דולר בראייה ארוכה.

 

גרף מניית LEN; מקור: StockCharts.com

 

נכון לכתיבת שורות אלה המניה נסחרת בפתיחת המסחר בירידות שערים של עד 2%, יחד עם המצאות מעל תמיכה חזקה מאוד יכול להביא להזדמנות לחובבי התחתיות.

 

בשלב זה הייתי מציע להכניס את המניה למעקב בלבד ובטח לא לקנות לתוך ירידות. מעניין יהיה לראות האם המניה תבדוק שוב את אזור התמיכה שצוין לעיל ואף תחזיק מעליו, במקרה זה הכניסה תהיה נכונה ואופטימאלית יותר (בהיפוך בלבד ולא לפני).

 

לסוחרים הסולידיים יותר עדיף להמתין לפריצה של אזור 56 דולר ובכך לדעת שסכנת המימוש חלפה והקונים דוחפים את המחיר כלפי מעלה. עד אז, המתנה.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה