חדשות כלכלה

משרד התקשורת ממשיך לפעול להסרת חסמים לפריסת תשתיות סיבים

בכוונת המשרד לעדכן את תיק השירות בתשתיות פיזיות ולהסדיר את מתן השימוש ברישיונותיהם של כלל המפעילים הפנים-ארציים, עדכון שיאפשר קידום פריסת תשתיות סיבים אופטיים

מערכת ספונסר 09/08/2018 13:21

א+א-

משרד התקשורת ממשיך לפעול להסרת חסמים על מנת לאפשר האצת פריסת תשתיות סיבים. בכוונת מנכ"ל המשרד, נתי כהן, לעדכן את תיק השירות בתשתיות פיזיות ולהסדיר את מתן השימוש ברישיונותיהם של כלל המפעילים הפנים-ארציים, עדכון שיאפשר קידום פריסת תשתיות סיבים אופטיים לרווחת הציבור בישראל.

 

השימוש ההדדי בתשתיות פסיביות נועד לאפשר למפעילים פנים ארציים גישה לתשתיות פסיביות (קני תקשורת, גובים, ארון תקשורת וכיו"ב) תוך הפחתת חסמים הכרוכים בפריסת רשת תקשורת עצמאית.

 

שימוש הדדי כאמור צפוי להביא לצמצום עבודות הנדסה אזרחיות יקרות, ממושכות ומורכבות הכוללות בין היתר חפירות, פתיחת כבישים ומדרכות שלעיתים גורמות למטרד לציבור הרחב. הנמכת החסמים נועדה לעודד ולהאיץ פריסת תשתיות עצמאית (ובמיוחד של רשתות מתקדמות המבוססות על סיבים אופטיים) כך שיועמדו בפני הצרכנים מגוון רחב יותר של ספקים לבחירתם, באיכות וקצבים גבוהים יותר.


תיק שירות שימוש בתשתיות פיזיות הוחל בשעתו ביחס לשימוש בתשתיות בזק והוט, ובהמשך לתיקון החקיקה בחוק התכנית הכלכלית שנקבעה בו החובה לשימוש הדדי, המאפשרת שימוש של מפעילים פנים ארציים בתשתיות הפסיביות של זולתם. בפרסום טיוטת תיק השירות החדש שיחול ביחס לשימוש בתשתיות הפסיביות של בעלי תשתית נוספים על בזק ועל הוט, התבסס המשרד על הנסיון שהצטבר משימוש בתשתיות בזק, וכן על התייחסות המפעילים בתגובה לקול קורא שפרסם ביום 20 באפריל 2017.


עיקרי החידושים טיוטת תיק השירות החדש שהמשרד שוקל לקבוע הם:
• עדכון ביצוע חיבור תשתית בין מפעילים באופן המאפשר השחלת כבלים עד לנקודות בתוך בניינים
• ביטול חובת הקמת גוב נפרד בנקודת הסיום של השחלת הכבלים
• מתן גישה מרחוק לנתוני מערכות ה GIS באופן מאובטח
• עדכן ממשקי API בין החברות
• שימוש בתשתיות פסיביות בשטחים פרטיים
• קביעת תשלום עבור ליווי ופיקוח של נציג בעל התשתית
• קביעת אפשרות ביצוע עבודות על ידי עובדי כל אחד מהמפעילים (נוסף על עובדי בעל התשתית ועל עובדי חברות קבלניות)

 

השימוע מפורסם באתר המשרד. הציבור מוזמן להביע עמדתו והתייחסותו עד ה 6/9/18. לאחר פרק זמן זה תתקבלנה החלטות באשר לתיקונים והעדכונים הנדרשים בתיק השירות.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה