ניתוח טכני

אחרי הדוחות, הזדמנות לקנות את מניית פרוקטר אנד גמבל?

חברת פרוקטור אנד גמבל פרסמה את דוחותיה לרבעון השני של השנה ועמדה בצפי, אולם קיים חשש שהמניה תחזור לשפל השנתי. צפו בגרף

דובי קורן 31/07/2018 16:15

א+א-

חברת פרוקטר אנד גמבל (סימול- PG) הינה תאגיד רב לאומי אשר בסיסו ממוקם בסינסינטי אוהיו. החברה מייצרת מעל 300 מותגים של מוצרי צריכה בתחומים מגוונים. בין מותגי החברה ניתן למצוא את סוללות דורסל, חיתולי פמפרס, שמפו הד אנד שולדרס, אבקת כביסה אריאל, ג’ילט, פיירי, פנטן ועוד רבים וטובים. החברה נסחרת במדד האס אנד פי 100 ו- 500 ובמדד הדאו ג’ונס לפי שווי שוק של 201.6 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה את דוחותיה היום לפני פתיחת המסחר בארה"ב. החברה הציגה רווח של 0.94 דולר למניה מול צפי אנליסטים שעמד על 0.9 דולר. הכנסות החברה עמדו על 4.45 מיליארד דולר מול צפי של 4.39 מיליארד דולר.

 

נכון לכתיבת שורות אלה יורדות מניות החברה 1.5% במסחר המוקדם.

 

ניתוח טכני

השנה האחרונה לא הטיבה עם מניות ענקית מוצרי הצריכה מהדאו ג’ונס, מרמות שיא של 92 דולר ב 52 השבועות האחרונים ירדה המניה לשפל בחודש מאי סביב 70 דולר למניה.

 

שלושת החודשים האחרונים החזירו קצת את הצבע למשקיעים כשהמניה תקינה מעלה כ 10 דולר מרמות השפל ועד לנעילת המסחר אמש. ניתן לראות בגרף המצורף שהתיקון האחרון במניה נבלם לעת עתה בתיקון פיבו 50% למהלך היורד האחרון כך שלמעשה מקבלים כאן נקודת יציאה נוחה יחסית.

 

גרף מניית PG; מקור: StockCharts.com

 

למי שעדיין חושב שיש מקום לעליות שערים יש לשים לב לאזור של 82.4 דולר תיקון פיבו 61.8% למהלך האחרון שלאחריו סביר שהמניה תצא לדרך חדש וככל הנראה גם לבדיקת השיא.

 

למרות האופטימיות הערכה שלי שנראה את המניה חוזרת לשפלים האחרונים, תמיכה קרובה קיימת 77.2 דולר ירידה מתחת תאיץ שוב את המגמה היורדת.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה