ניתוח טכני

מניית אמריקן אקספרס בשיא כל הזמנים - לאן מכאן?

המניה נסחרת בשיא חדש לאחר תקופת דשדוש. מהם היעדים בטווח הקצר?

דורון מיטרני 26/07/2018 17:19

א+א-

אמריקן אקספרס (סימבול: AXP) – חברת שירותים פיננסים, כרטיסי אשראי והמחאות נוסעים. החברה פועלת בארה"ב וברחבי העולם כאשר כשני שליש מההכנסות מגיעים מארה"ב. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד הדאו ג’ונס לפי שווי שוק של 88.84 מיליארד דולר.

 

בשבוע שעבר החברה פרסמה את דוחותיה לרבעון השני. החברה דיווחה על הכנסות של 10 מיליארד דולר ורווח נקי שנאמד ב- 1.62 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב- 1.84 דולר למניה לעומת רווח של 1.47 דולר למניה ברבעון המקביל.

 

מהזווית הטכנית, המניה דשדשה מאז פרסום דו"ח רבעון ראשון לשנת 2018, אז רשמה מחיר שיא ברמה של 102 דולר. לאחר מכן נסוגה עד לאזור 95 דולר ודשדשה בטווח זה מספר חודשים, עד לפרסום הדו"ח הרבעוני בשבוע שעבר (17.07.18).

 

גרף APX; מקור: Sponser Charts

 

בטווח הקצר קיימת אפשרות להתבסס מעל אזור 100-102 דולר לפני המשך תנועה. התבססות זו תטיב עם המגמה. לחילופין פריצה וסגירה מעל 103 דולר, הגבוה של ערב פרסום הדו"ח. שני התרחישים יאשרו את הפריצה ותבנית ההמשך תקבל תוקף.

 

מחיר היעד הקרוב סומן באזור 108-109 דולר והיעד השני סומן באזור 113 דולר. הנחת עבודה זו בתוקף כל עוד המניה נסחרת מעל 100 דולר במונחי שער סגירה. אחרת, המניה תחזור להיסחר בטווח הדשדוש 95-102 דולר.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה