חברת נובוטק הישראלית הודיעה כי חתמה עם רשת בתי החולים האמריקאית מאונט סיני על הסכם בלעדי לשיתוף פעולה, שיכלול, בין השאר, הקמת חברה משותפת (JOINT VENTURE) לשיווק של טכנולוגיות חדשניות, וירטואליות, לטיפול בהפרעות קול, דיבור ושפה בארה"ב ובקנדה.

 

המוצר הראשון שתפיץ החברה החדשה, כבר ברבעון הבא של 2018, הוא מערך מקוון לטיפול בגמגום כרוני, לקות ממנה סובל אחוז אחד מכלל אוכלוסיית העולם. הטיפול, שפיתחה נובוטוק, מבוסס, בין היתר, על עקרונות שיטת "עיצוב שטף הדיבור" שהיא אחת השיטות המקובלות בעולם לטיפול בגמגום, ובה לומד המטופל לשלוט בהפקות הקוליות שלו, בצורה המשפיעה באופן ישיר על שטף הדיבור שלו. האפליקציה של החברה זמינה למטופל מכל פלטפורמה דיגיטלית שנוחה לו - מחשב שולחני, לפטופ, טאבלט, טלפון נייד וכו’ - בכל זמן שנוח לו, ומקטינה במידה ניכרת מאוד את עלות המשאב היקר ביותר בטיפול בגמגום והפרעות דיבור בכלל – קלינאי תקשורת, תחום עיסוק התמחותי אשר גם כך אינו מצליח לספק את הביקוש העצום לו.

 

הטיפול נעשה, בין היתר, בעזרת תכני וידאו מצולמים, ומוניטור חכם שמנתח את הביצועים של המשתמש ונותן לו משוב בזמן אמת. הקלינאי מפקח מרחוק, באמצעות המערכת, על ההתקדמות, ומספק משוב נוסף בשעת הצורך. בישראל משווק הטיפול בלעדית באמצעות בית החולים הדסה עין כרם, המרכז המוביל והמנוסה בישראל לטיפול בגמגום. רוב המטופלים עד כה דיווחו על שיפור משמעותי בשטף הדיבור שבועות ספורים מתחילת השימוש במערכת.

 

"מאונט סיני שואף לקדם טכנולוגיות פורצות דרך שיכולות להועיל למטופלים", אומר ד"ר אריק ליום, סמנכ"ל החדשנות של מאונט סיני, "אנחנו נרגשים מאוד לקראת המפגש בין היכולות המוכחות של נובוטוק בתחום הטיפול הא-סינכרוני (Tele-Therapy) לבין המערכים הרפואיים שלנו, באופן שבהחלט עשוי לשפר את טיב השירות שאנחנו נותנים למטופלים".

 

מנכ"ל נובוטוק זהר בארי: "רשת מאונט סיני מזוהה עם מצוינות רפואית, איכות טיפולית וחדשנות. באמצעות שיתוף הפעולה איתה ובעזרת היכולות שלה, נוכל לחשוף את המוצרים שלנו לשוק יעד ענק, ולהמשיך לפתח את הטכנולוגיות שלנו באופן שיאפשר להוריד עוד את עלות הטיפול למטופל".

 

זו פעם ראשונה שמאונט סיני חותמת על הסכם מסוג זה עם חברה ישראלית. במסגרתו,מעבר לשת"פ המקצועי, ולאחר בדיקות מקיפות של החברה; הטכנולוגיה החדשנית שלה והשוק הפוטנציאלי, החליטה קרן ההשקעות של מאונט סיני (Mount Sinai Ventures) גם להשקיע כספית בנובוטוק. נוסף לכך יצטרפו ד"ר אריק ליום, סמנכ"ל החדשנות של מאונט סיני, לדירקטוריון נובוטוק, וד"ר ברוס דרו, מנהל מערכות המידע הרפואיות של רשת בתי החולים, לועדה המייעצת של החברה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש