ניתוח טכני

אחרי דשדוש ארוך, האם זה הזמן לקנות את ענקית התחבורה? צפו בגרף

חברת PACCAR פרסמה את הדו"ח הרבעוני וניפצה את תחזיות האנליסטים. האם המומנטום השתנה במניה?

דובי קורן 24/07/2018 16:40

א+א-

חברת PACCAR (סימול- PCAR) החברה מעצבת, מייצרת ומפיצה משאיות קלות, בינוניות וכבדות תחת המותגים קנוורת’, פיטרבילט ו DAF. בנוסף, החברה מייצרת חלקי חילוף ומנועים למשאיות החברה וכלי רכב מסחריים קשורים. החברה מחזיקה זרוע פיננסית למימון וליסינג ללקוחות וסוחרים.  החברה נסחרת במדד הנאסד"ק 100 ואס אנד פי 500 בשווי שוק של 22.7 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה את דוחותיה היום לפני המסחר ועמדה בתחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח של 1.59 דולר למניה מול קונצנזוס שעמד על רווח של 1.42 דולר. הכנסות החברה עמדו על 5.81 מיליארד דולר גבוה מהקונצנזוס שעמד על 5.44 מיליארד דולר. במסחר המוקדם עולות מניות החברה כ 2%.

 

ניתוח טכני

מהשיא השנתי בחודש פברואר האחרון אבדה המניה כ 20% מערכה. הנמוכים השנתיים סביב 60 דולר למניה מהווים תמיכה טכנית חשובה מאוד לא רק מהחודשים האחרונים אלא מהשפלים של של שנת 2017 שבדקו את רמה זו.

 

גרף מניית PCAR; מקור: StockCharts.com

 

בחודש האחרון ראינו התאוששות במניות החברה ויציאה מהשפלים האחרונים אל זה עדיין לא מספיק. אזור של 64 דולר הגבוה משבוע שעבר הוא התנגדות קרובה במחיר. פתיחה מעל בפער מחירים יכול להכניס מומנט חיובי למניות החברה שסבלו לא מעט בשנה האחרונה. אזור של 66 דולר קיימת התנגדות נוספת ומעל זה המניה בשלה לתיקן טכני משמעותי יותר לאזור של 70-72 דולר.

 

ירידה מתחת ל 60 דולר תהיה שלילית מאוד ולא רק לטווח הקצר. חשוב מאוד יהיה לראות את פתיחת המסחר בעיקר בחצי שעה- שעה הראשונה. במידה ונראה שהמניה מחזיקה והקונים נחושים יש סיכוי לא רע תחילתו של מומנט חיובי בנייר.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה