ניתוח טכני

האם ההתרסקות של מניית EBAY עתידה להמשך?

חברת EBAY פספסה בהכנסות ברבעון השני של השנה ובתגובה המניה יורדת בחדות. איפה התחתית?

דובי קורן 19/07/2018 16:37

א+א-

חברת EBAY (סימול- EBAY) מפעילה אתרי אינטרנט למוצרים ושירותים בשיטת המכרזים והקניות המכוונות. החברה פועלת במגוון מדינות ושפות ומאפשרת ללקוחות פרטיים ועסקיים להציע מגוון מוצרים ושירותים כמעט בכל תחום. החברה נסחרת במדד הנאסד"ק 100 ואס אנד פי 500 בשווי שוק של 37.7 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של השנה והציגה רווח של 0.53 דולר מול צפי של 0.51 דולר למניה. החברה פספסה מעט בהכנסות שעמדו על 2.64 מיליארד דולר, אל מול צפי של 2.66 מיליארד. בנוסף התחזית להמשך השנה הייתה דיי שמרנית וככל הנראה אכזבה מעט את השוק.

 

במסחר המוקדם יורדות מניות החברה בחדות (מעל 7.5%).

 

 

ניתוח טכני

מאז השיא השנתי לאחר הדוחות של רבעון 4 והשנה כולה (2017) אשר שלחו את המניה לשיא חדש באזור של 46-47 דולר, סובלת המניה מלחץ של מוכרים ומומנט שלילי.

 

המניה יצרה בחודשים האחרונים מבנה מחירים יורד בעל שיאים ושפלים יורדים ולדוחות האחרונים המניה מגיעה מרמת מחיר של 38 דולר ומעט מעל לשפל האחר על הגרף סביב 35.5 דולר למניה.

 

מהבחינה הטכנית פתיחת מסחר מתחת ל 35.5 דולר וכשלון חזרה מעל יכול בהחלט לסמן יעד לאזור הנמוכים של השנה האחרונה ברמה של 54 דולר למניה.

 

גרף מניית EBAY; מקור: StockCharts.com

 

לכל מי שמחפש הרפתקאות ללכת נגד המגמה רצוי להמתין להתבססות ועצירה של המומנט השלילי דבר שבהחלט אפשרי לנוכח ההגעה לאזורי תמיכה חזקים בגרף. יחד עם זאת חשוב להבין שתמיכה לא חייבת להחזיק וכל עוד המניה תסחר מתחת ל 35.5 דולר היא שלילית בטווח הקצר כיד המוכרים על העליונה.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה