ניתוח טכני

מניית גוגל פרצה את שיא כל הזמנים - לאן מכאן?

חברת אלפבית (חברת האם של גוגל) חתמה אמש את המסחר בשיא חדש. מה היעדים הקרובים במניה?

דובי קורן 18/07/2018 16:48

א+א- 2

אלפבית (סימול: GOOGL), החברה האם של גוגל הינה חברת החזקות. הקמת התאגיד הוכרזה באוגוסט 2015 במטרה לארגן מחדש את עסקיה של גוגל גוגל ע"י הקמת חברות בנות. לצד גוגל תפעל חברת NEST המפתחת מוצרים לבית חכם, חברת CALICO מתחום הבריאות, גוגל פייבר המספקת אינטרנט מהיר בסיב אופטי וכן זרוע ההון סיכון של גוגל וחטיבת גוגל X שאחראית על פרויקטים עתידיים כמו מכוניות אוטונומיות. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ונכללות במדדים המובילים, נאסד"ק 100 ו- S&P 500, לפי שווי שוק של 841.3 מיליארד דולר.

 

החברה צפויה לדווח את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה ב 23.7 לאחר נעילת המסחר. ציפיות האנליסטים עומדות על רווח של 9.51 דולר למניה גבוה משמעותית מהרבעון המקביל בשנה שעברה שעמד על 5.01 דולר למניה.

 

היום פורסם שהחברה קבלה קנס חסר תקדים של 5.1 מיליארד דולר מרשות ההגבלים העסקיים באירופה. הקנס מגיע בעקבות השימוש בתוספים של גוגל - דפדפן כרום ובסרגל החיפוש כתוספים מועדפים במערכת אנדרואיד אשר קיימות אצל יצרניות המכשירים המובילות בתחום, סמסונג HTC ווואווי הסינית. הדבר מנע למעשה כניסה של מתחרות בתחום, דבר שאינו חוקי על פי כללי ההגבלים העסקים של האיחוד. עוד פורסם שלחברה יש 90 יום להפסיק את שיטות העבודה שלה אחרת האיחוד יפגע בחברה עם קנסות נוספים בשיעור של עד 5% מההכנסה הגלובלית של החברה. אלפבית מסרה שהיא תערער על ההחלטה. בתגובה יורדות מניות החברה כחצי אחוז במסחר המוקדם.

 

ניתוח טכני

מניית אלפבית נסחרה בתנודתיות גבוהה בחצי השנה האחרונה בעקבות התנודתיות הרבה במניות הטכנולוגיה. בעיקר בחודשים פברואר ומרץ.

 

בתוך כל התנודתית של חודשים האלה ובאופן כללי התנודתיות של 8 החודשים האחרונים, המניה נעה בטווח מסחר ברור מאוד, בין השיא באזור של 1200 דולר לאזור של תמיכה סביב 1000 דולר למניה.

 

ביום המסחר האחרון נעלה המניה את המסחר מעל לשיא כל הזמנים ובכך נתנה טריגר טכני חיובי. חשוב לציין שסגירה יום אחד מעל לשיא מחייבת התבססות מעל ואו המשך תנועה מעלה לראות את עוצמת הקונים. בנוסף דוחות החברה שיפורסמו ביום שני הקרוב לאחר המסחר יכולים להכניס תנועה חדה במניה לחיוב או לשלילה.

 

גרף מניית GOOGL; מקור: StockCharts.com

 

הנחה טכנית לטווח זמן הקרוב - כל עוד המניה תשמור על 1200 דולר יעד התבנית לשבועות/חודשים הקרובים מסומנת סמוך ל 1400 דולר למניה. ירידה מתחת ל 1180 דולר בטווח הקצר תהיה שלילית אולם רק מתחת ל 1108 דולר שהוא השפל האחרון על הגרף נקבל מפנה שלילי בנייר.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ביאהו אמרו שזה הכנסה מ 16 ימי עבודה|30|

  אז בטח לא מזיז להם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  boltrade 18/07/2018 18:55

 2. 2
  5 מיליארד קנס באירופה לא מזיז להם

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  kdwolf 18/07/2018 17:26