האם מניית שפיר הנדסה מצאה תחתית?

המניה אבדה מעל 25% מהשיא השנתי ונסחרת כעת מעל אזור תמיכה מהותי; האם מכאן תתחיל לעלות?

דובי קורן 09/07/2018 12:12

א+א- 1

שפיר הנדסה הינה חברה ישראלית מובילה להנדסה, תעשייה ותשתיות. החברה מייצרת חומרי גלם המיועדים לענף הבנייה והתשתיות ובבעלותה מחצבות, מפעלי אספלט ובטון ברחבי הארץ. בנוסף פועלת החברה בתחומי ייזום וביצוע של פרויקטים גדולים בתחומי התשתיות (כבישים, גשרים, מנהרות). החברה פועלת גם בענף הבניה בניהם נדל"ן למגורים, מבני ציבור, חניונים ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שוק של 3.68 מיליארד ₪.

 

ניתוח טכני

לאחר שנים של מומנט חיובי ועליות שערים מניות החברה נסחרות תחת לחץ של מוכרים בחודשים האחרונים. מהפסגה שנוצרה בחודש ינואר האחרון סביב אזור של 1,450 נקודות יצאה לתיקון יורד שנמשך קרוב לחצי שנה.

 

שפיר הנדסה – גרף תקופתי

 

מהבחינה הטכנית, המניה ירדה עד לאזור תמיכה סביב 1,035/50 נקודות אשר החזיקה במרץ אפריל האחרון וגם לפני שנה בדיוק בחודשים אלה.

 

חוסר העניין וההצמדות לנמוכים לא נראים טוב, אולם במידה ונראה קונים נחושים שידחפו את מחיר המניה קדימה ייתכן מאוד שהמניה תצא מאזור הסכנה.

 

סוחרים אגרסיביים המחפשים כניסה רצוי שימתינו ליציאה קדימה עם נר קונים משמעותי ומעל לאזור של 1100 המהווה התנגדות (מינורית) בטווח הקצר. במידה ותרחיש זה יתממש, תפתח תבנית טכנית לתיקון עולה לאזור של 1,200 נקודות.

ירידה מתחת ל 1,035 תהיה שלילית בטווח הקצר ותעמיק את המגמה השלילית במניה. 

 

בהצלחה לסוחרים

  1. מניות בכתבה
  2. שפיר הנדסה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כל הסקטור הזה נראה רע. להלן אינרום

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    1חנוך 09/07/2018 11:18