חדשות נדל”ן

קריאה לחיזוק תמ”א-38 בצפון בצל רעידת האדמה: ”הממשלה צריכה להגביר כדאיות”

לדברי היזם חיים מאירוביץ’, הצורך הגובר של הפריפריה בהתחדשות דורש למשוך לשם את היזמים ע"י מתן תמריצים ויצירת כדאיות כלכלית - למשל קרקע משלימה או הגדלת המכפילים

מערכת ספונסר 04/07/2018 14:34

א+א-

"אזורים הרחוקים מהמרכז, כמו צפון הארץ בו הורגשה הבוקר רעידת אדמה, אינם זוכים להתייחסות מספקת של הממשלה ושל גורמים בתחום הנדל"ן בכל הנוגע למיזמי התחדשות עירונית וזאת בשל העדר תמריצים וחוסר כדאיות כלכלית". כך עולה מתגובה של היזם חיים מאירוביץ’ על החשיבות של תמ"א 38 בצפון, לאור רעידת האדמה שהתרחשה הלילה.

 

מאירוביץ’, בעלים ומנכ"ל קבוצת מאירוביץ’ גלנור, ציין כי "שכונות רבות בערים כמו טבריה, עפולה, צפת ועוד זקוקות להתחדשות שכן סימני הזמן ניכרים בהן ובמצבים של רעידת אדמה או סיכון ביטחוני אחר, לא ישמשו מגן ראוי לדיירים. במזל, רעידת האדמה הנוכחית היתה בעוצמה חלשה ולא נגרם נזק למבנים ולא לתושבים, אבל כידוע זה עלול לקרות ויש להיערך לכך.

 

"לכן, על הממשלה להציע פתרונות ולהעלות הכדאיות של פעילות התחדשות באזורים אלו, בהם מתגוררות אוכלוסיות חלשות במבנים משנות ה- 50 הנמצאים במצב תחזוקה נוראי. הצורך הגובר של הפריפריה בהתחדשות דורש למשוך את היזמים לשם. אחת הדרכים היא להביא לכך שרשויות במרכז הארץ יתנו את מתן אישורי הבניה לפרויקטי התחדשות עירונית בערי המרכז בקידום ובניית פרויקט התחדשות עירונית בפריפריה. מהלך כזה צריך כמובן, להיות מלווה בתמיכה של הרשות להתחדשות עירונית ביזמים, בעיריות וברשויות המקומיות. התמיכה יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות מתן תמריצים ויצירת כדאיות כלכלית ליזמים - למשל על ידי קרקע משלימה או הגדלת המכפילים".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה