האם מניית דלק קבוצה מצאה תחתית? צפו בגרף

מניית דלק קבוצה מגלה חולשה בחודשים האחרונים. האם ההגעה לנמוכים השנתיים תחזיר את הקונים למניה?

דובי קורן 01/07/2018 12:12

א+א- 1

דלק קבוצה הינה חברת ניהול החזקות בארץ ובחו"ל. החברה פועלת בתחומי הגז ונפט, תחנות דלק, פיננסים וביטוח, רכב, תחנות כח ועוד. בין אחזקותיה העיקריות אם זה באופן ישיר או באמצעות חברות בנות ניתן למצוא לא מעט חברות ציבוריות כמו, דלק אנרגיה, דלק קידוחים, דלק רכב, חברת הביטוח הפניקס וכהן פיתוח. החברה נסחרת במדד ת"א 25 לפי שוק של 6.03 מיליארד ₪.

 

בסוף השבוע דיווחה החברה על חלוקה של דיבידנד בסך 120 מיליון ₪ לבעלי המניות כשהיום הקובע הוא 11.7.18. הודעה זו מגיעה לאחר הודעה בשבוע שעבר על רכישה עצמית של מניות החברה בסך 50 מיליון ₪ף הסיבה לכך היא שלדעת דירקטוריון החברה מחיר המניה מהווה הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה, הודעה שלא עשתה הרבה למחיר המניה שבהמשך השבוע המשיכה לצלול בעקבות השמועה על תגלית של שדה גז נוסף סמוך לחופי מצרים.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נסחרות במומנט שלילי כבר לא מעט זמן. ב- 7 החודשים האחרונים כל עליה במחיר המניה מסתיימת בסופו של דבר סמוך לרמות השפל השנתי ברצועה של 48380-49000 נקודות.

 

דלק קבוצה – גרף יומי

 

בפעם הראשונה שרמה זו סומנה כרמת תמיכה הייתה בחודש נובמבר האחרון, חודש לאחר מכן, בדקה המניה שוב את התמיכה ויצאה למהלך עליות נאה עד לגבוה של 65000 נקודות. גם עליה זו הסתיימה כאמור עם חזרה לשפל האחרון וזה קרה בחודש פברואר האחרון. הפעם האחרונה שרמה זו נבדקה שוב התרחש ביום חמישי האחרון בו קבעה שפל ברמה של 48500 נקודות שגם הוא נמצא בטווח התמיכה.

 

לאחר הודעת הדיבידנד עולות היום מניות החברה קצת מעל 1% וחוזרות מעל לאזור של 50000 נקודות. לחובבי התחתיות יכולה להיות כאן הזדמנות כניסה ראשונית ואגרסיבית עם סטופ ברור מאוד בנמוך האחרון. יציאה קדימה מרמות אלה יכולה למשוך את המניה לאזור של 52500 נקודות שפל אחרון שנשבר ואולי גם לאזור של 55000 נקודות אזור התנגדות בנוצר בחודש יוני האחרון.

 

חשוב לציין שכניסה סמוך לאזור תמיכה היא בסיכון גבוה יותר מפריצות של התנגדויות או במניות אשר מבנה המחיר והמומנטום בהן חיובי יותר. יחד עם זאת יש לא מעט הזדמנויות שבאות דווקא בשפלים.

 

עוד אציין את אזור ממוצע 200 שמתנגד למניה בחצי שנה האחרונה והוא שוהה נכון לכתיבת שורות אלה ברמה של 56500 נקודות.

 

בהצלחה לסוחרים

 1. מניות בכתבה
 2. דלק קבוצה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לקחתי היום בשער 50360, בהתאם למה שכתבתי

  ביום שישי האחרון.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Liron101 01/07/2018 14:40