האם מניית בנק דיסקונט צפויה להמשיך במגמה החיובית?

המומנט החיובי בסקטור הבנקים לא פסח על מניית בנק דיסקונט. האם זמן טוב לחבור למגמה?

דובי קורן 25/06/2018 12:12

א+א-

בנק דיסקונט לישראל, הינו תאגיד בנקאי המציע ללקוחות מגוון שירותים פיננסים באמצעות בנקאות ישירה ומקוונת. תחומי פעילות הבנק מגוונים ורבים עם זה ע"י ניהול חשבונות עו"ש ואשראי עסקי ופרטי, משכנתאות, פעילות כרטיסי אשראי, ניהול תיקים ועוד. הבנק הינו הבנק הרביעי בגודלו בישראלי ולו שווי של כ – 12.5 מיליארד ₪.

 

ניתוח טכני

לאחר תנועה צידית בת כחצי שנה (מנובמבר האחרון) ברצועת מסחר של 940/50-1043/55 נקודות עשתה המניה בחודש שעבר צעד משמעותי קדימה ופרצה את השיא השנתי שהוא גם שיא כל הזמנים מעל 1043/55 נקודות.

 

חשוב לציין שרמת המחיר של 940/50 נקודות שהיוותה תמיכה בחצי השנה האחרונה היא לא רק השיא של שנת 2017 אלא את שיא כל הזמנים במניה מ 2007 טרום המשבר הכלכלי של שנת 2008, כך שלמחיר זה משמעות חשובה ולא רק בטווח הקצר.

 

מניית דיסקונט - גרף תקופתי

 

מאז פריצת 1043/55 נקודות המניה מתבססת מעל רמות השיא ואף בדקה פעמיים את אזור התמיכה שהחזיק בשלב זה. לכן, הנחה טכנית ראשית היא שכל עוד המניה מחזיקה מעל רמות השיא הצפי הוא להתקדם קדימה לעבר רמות שיא חדשות. מפריצת 1043 נקודות המניה פתחה תבנית מסחר ויעד של 100 נקודות כלפי מעלה ולכן לדעתי בלי אירועים חריגים מהשווקים היא תשאף להגיע לאזור של 1150 נקודות בשבועות הקרובים.

 

ירידה מתחת ל 1030/5 נקודות תהיה שלילית בטווח הקצר ותבטל בסבירות גבוהה את היעד שצוין לעיל.

 

בהצלחה לסוחרים

  1. מניות בכתבה
  2. דיסקונט א

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה