מניית קטרפילר נסחרת על תמיכה חזקה, זה הזמן לקנות?

המניה נסחרת מעל אזור תמיכה מהותי . האם הקונים יגיעו שוב או שתשבור כלפי מטה?

דובי קורן 21/06/2018 12:12

א+א-

חברת קטרפילר (סימול- CAT) עוסקת בייצור ושיווק של מכונות למגוון תעשיות (בעיקר לבנייה וחקלאות). החברה בנויה מ 4 חטיבות: חטיבת המכונות, חטיבת המנועים, חטיבה פיננסית וחטיבת הביטוח. בנוסף, החברה מחזיקה חברת לוגיסטיקה המספקת פתרונות ושירותים מסביב לעולם. החברה נסחרת במדד הדאו ג’ונס 30 והאס אנד פי 100 ו 500 לפי שווי שוק של 85.57 מיליארד דולר.

 

ניתוח טכני

מניית קטרפילר נסחרה במהלך עליות מדהים עד לפני כחצי שנה עם קביעה של שיא סביב 170 דולר למניה. המימושים והתנועות החדות מתחילת השנה הוציאו את המניה לתיקון יורד ולאחריו המניה נכנסה לתנועה צידית שנמשכת כבר מספר חודשים ועד היום.

 

בחודשים האחרונים ראינו מספר פעמים את הקונים מגיעים ברצועה של 141-139 דולר למניה. זה החל בחודש פברואר והמשיך באפריל ומאי האחרונים. מנגד, המוכרים מגיעים באותו נקודה גם כן סביב 160 דולר למניה.

 

גרף מניית ALXN; מקור: StockCharts.com

 

בימי האחרונים סובלת המניה מחולשה כשהיא מאבדת גובה מאזור ההתנגדות כשהיא מתקרבת לאזורי התמיכה שצוינו לעיל. היפוך סביב רמות התמיכה יכול להביא להזדמנות קניה  כשההנחה הטכנית מאחורי זה אומרת - כל עוד טווח המסחר של 139-160 דולר קיים הוא עתיד להמשך כל עוד לא נאמר אחרת מצידם של המוכרים או הקונים.

 

במסחר המוקדם נסחרת המניה מעת מתחת ל 143 דולר וזה אומר שיש עוד קצת לרדת לאזורי התמיכה שצוינו לעיל, לכן עדיף להכניס את המניה למעקב בשלב זה ורק בהיפוך ברור מעל לתמיכה לחפש עסקה. ירידה מתחת ל 139 דולר בטח על בסיס סגירה תהיה שלילית מאוד ובמקרה זה יכולים לקבל למטה את גובה הדשדוש וזה אומר יעד לאזור של 120 דולר.

 

לסיכום המניה חוזרת לאזור תמיכה חזק מאוד על הגרף שלרוב יביא להכרעה או היפוך או שבירת תמיכה ומעבר לטרנד יורד, כל מה שנותר זה להמתין להחלטת השוק ולפעול בהתאם.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה