קרדיט: depositphotos

האם מניית ענקית התקשורת סימנה תחתית ולקראת עליות שערים?

מניית קומקאסט סובלת ממומנט שלילי בחודשים האחרונים. האם היפוך המגמה קרוב או שעדיין לא ראינו תחתית?

דובי קורן 13/06/2018 12:12

א+א-

חברת קומקאסט (סימול - CMCSA) הינה תאגיד תקשורת וכבלים הגדול ביותר בעולם במונחי הכנסה. החברה הינה הגדולה ביותר בארה"ב בשירותי כבלים ואינטרנט והשלישית בגודלה מבין חברות הטלפוניה. מניות החברה נסחרות במדד הנאסד"ק 100 ומדד האס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 149 מיליארד דולר.

 

בחודשים האחרונים מתנהל קרב מיזוגים ורכישות בסקטור כשלפני מספר שעות אישר בית המשפט בארה"ב את רכישת הענק בה AT&T (סימול -T) תרכוש את טיים וורנר (סימול - TWX) ב 85.4 מיליארד דולר. עסקה שפותחת פתח ללא מעט מיזוגים בתחום שיחזק עוד יותר את המונופולים בארה"ב.

 

קומקאסט "נלחמת" עם דיסני על רכישתה של חברת פוקס (סימול - FOXA) ועל פי פרסומים היא מגבשת הצעה של מעל 60 מיליארד דולר עבור נכסיה של פוקס. החברה המתינה להכרעה בעניין המיזוג שצוין לעיל והיא הניחה הצעה גבוהה יותר מהקודמת בשעות האחרונות.

 

בתגובה מניותיה של קומקאסט סובלות מלחץ במסחר המוקדם (מחזור נמוך אולם הכיוון הוא לירידות כפי שנראה נכון לכתיבת שורות אלה) מצד שני מניותיה של חברת פוקס נסחרות בעליות שערים של מעל 7%. הסיבה ללחץ על קומקאסט היא המימון הרב שלקחה החברה עבור העסקה. עד כה דווח על הלוואת גישור שלקחה החברה עבור רכישת סקיי (שבינתיים ירדה מהפרק) בגובה של 30 מיליארד דולר וסך מימון של כ 60 מיליארד עבור ההצעה שהונחה היום.

 

מניות החברה סובלות מלחץ כלפי מטה בחודשים האחרונים תוך שחברה מוחקת שווי של 50 מיליארד דולר מערכה שהם כ 25% מרמות השיא שנקבעו בחודש ינואר האחרון.

 

גרף מניית CMCSA; מקור: StockCharts.com

 

מהזווית הטכנית נראה שהמניה הגעה לשיווי משקל בחודש האחרון והיא נסחרת מעל אזור תמיכה טכנית ברמה של 30.5 דולר למניה. אזור טכני זה היווה את השיא של שנת 2015 שהביא לעליות שערים נאות ולשווי שוק של מעל 200 מיליארד דולר.

 

אני נגד כניסה סביב רמות שפל, אך במקרה הזה כדי יהיה להכניס את המניה למעקב, נר חיובי אתמול ובמחזור מסחר ער מביא היום לתגובה שלילית במסחר במוקדם ופתיחה סמוך לתמיכה חזקה קצת מעל 31 דולר. במקרה של ירידות שערים אין מה לגעת במניה עד יעבור לחץ המוכרים.

 

הטריגר לשינוי המגמה

עליה מעל אזור של 32.8-33 דולר יכולה להביא למפנה בטווח הקצר ולתיקון עולה שיהיה משמעותי בטח לנוכח הירידות האחרונות שגם פתחו אפסייד. בשלב זה נראה שהמניה תמשיך לסבול מהשוק שכן השוק ככל הנראה לא אוהב את הרצון לרכוש את חברת פוקס בצורה כה ממונפת.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה