קרדיט: דורון מיטרני
קרדיט: דורון מיטרני

הבורסה בת"א נסחרת הבוקר ביציבות כאשר מניית התקשורת מעוררת עניין. מניות קב’ בזק מתרסקות עקב הצרות בקבוצה וכתוצאה מכך מניות סלקום  ופרטנר עולות ביותר מ- 3% למרות הורדת המלצה של בנק לאומי. מדדים בולטים לחיוב הבוקר הם מדד הבנקים וגז ונפט ומנגד מדד הביומד יורד. מחזור המסחר עד שעות הצהרים מסתכם ב-320 מיליון ₪.

 

הצרות בקבוצת בזק נמשכות והפעם, מעבר לבעיות בניסיון גיוס ההון של אינטרנט זהב, משרד התקשורת מסר לחברה על אי הארכת ההסדר זמני לשירות טלפוניה במכירה חוזרה החל מ-1.8. הודעה אשר צפויה להשפיע לרעה על התוצאות הכספיות. מניית בזק נסחרת בירידה במחזור הגדול ביותר בבורסה. אחריה מובילות במחזורים מניות בנק הפועלים ואלביט מערכות בעליה. גם בנק לאומי נסחר בעליה במחזור גדול ואילו מניות טבע  ופרוטרום נסחרות בירידה.

 

בקרב מניות ת"א 125 רושמות עליות נאות מניות ביוטיים, פרטנר, סלקום, או פי סי אנרגיה, אשטרום נכסים ולייבפרסון. מנגד צונחות מניות בי קומיונקיישנס, בזק, סקופ, נטו אחזקות, אופקו הלת’ ופריגו. השתים האחרונות בעקבות חזרתן מניו יורק בפער שלילי. מחוץ למדד ת"א 125 בולטת לחיוב מניית אי.סי.בי בעליות וקרדן אן וי בירידות.

 

כאמור, האנליסטים של בנק לאומי החליטו, לאחר תקופה ארוכה של המלצת משקל יתר, תוך ציפייה לשיפור בשוק הסלולר, להוריד את מניות סלקום ופרטנר למשקל שוק. לדבריהם, יום אחד שוק הסלולר בוודאי יתאושש, אבל החזון הזה עדיין נראה רחוק ולא ברור, ובינתיים המשקיעים ימשיכו להיות חשופים לתנודתיות וסיכונים לא מבוטלים. העדפה שלהם מבין שתי המניות היא לפרטנר, כאשר סלקום זוכה לפרמיה שבעיניהם אינה מוצדקת. מחירי היעד החדשים שלהם הם 24 ש"ח לסלקום, ו- 16 ש"ח לפרטנר.

 

תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש מאי תשואה חיובית ממוצעת של 0.15%. מתחילת השנה רושמת תעשיית הקרנות ירידה של 0.3%. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 1.4% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-3.2%.

 

 אורביט קבלה הזמנה למערכות תקשורת לוויינית עבור פלטפורמה ימית מצי באסיה בכ-3.9 מיליון שקל. הזמנה באסיה היא ללקוח שסופקו לו בעבר מערכות רבות מהדור הקודם, ועכשיו ההזמנה היא למערכות תקשורת לוויינית חדשות מסוג OceanTRx 4 בתדר KU עבור פלטפורמות ימיות יחד עם חלקי חילוף.

 

מנועי בית שמש מרחיבה את ההסכם עם חב’ התעופה הספרדית ב- 71 מיליון דולר. החברה מסרה כי הגיעה לסיכום (MOU) בדבר הרחבה נוספת להסכם מסגרת ארוך טווח עם חברת המנועים התעופתיים הספרדית .Industria de Turbo Propulsore.s

 

הבנק של האיחוד האירופי EIB, בוחן הענקת מימון לפרויקט טלאסול של אלומיי. החברה מקדמת בניית תחנת כוח פוטו-וולטאית בעלת כושר ייצור מרבי של 300 מגוואט במחוז טלאוואן, קסרס, ספרד, דנה באפשרות לקבל מימון מהבנק האירופי להשקעות (EIB).

 

 אמות השקעות תשכיר לשופרסל מרכז לוגיסטי בשטח של 34 אלף מ”ר במודיעין לטווח ארוך. שופרסל מתעתדת להקים במרכז הלוגיסטי מערכות אוטומציה משוכללות וחדישות אשר יהפכו אותו למרכז אוטומטי ראשי לפעילות ה-on line של שופרסל.

 

תרפיקס תחל בניסוי לטיפול בדום נשימה בשינה בעזרת קנאביס. החברה מודיעה על גיוס החולה הראשון ליסוי קליני במרכז הרפואי אסותא וזאת לטיפול בתופעת דום נשימה חסימתי בשינה תוך שימוש בתרופה מבוססת קנבינואידים.

 

וי.בי.אל הציגה מידע על הפלטפורמה הטכנולוגית החדשנית 2MOSPD לטיפול בסרטן ומחלות דלקתיות. הפלטפורמה החדשה, אשר מתמקדת בפיתוח תרופות ביולוגיות כנגד MOSPD2, חלבון שמהווה מסלול חדש אשר מבקר נדידה של תאים סרטניים בהליך יצירת גרורת

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש