חדשות שוק ההון

אי. אל. די קיבלה מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים מטעם רותם אמפרט נגב ומגדל ביטוח

זאת בק"ע שריפה שהתרחשה במפעל הדשנים של רותם, אשר נזקיה הכספיים נאמדים על ידיה בכ-116 מיליון דולר ארה"ב

מערכת ספונסר 16/05/2018 11:17

א+א-

אי. אל. די מעדכנת כי התקבל אצלה מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים מטעם החברות רותם אמפרט נגב בע"מ ומגדל חברה לביטוח בע"מ. על פי מכתב ההתראה פרצה ביום 10 ביוני 2015 שריפת ענק במתקן הגרעון של מפעל הדשנים של חברת רותם. במסגרת השריפה האמורה וכפועל יוצא ממנה, נגרמו לטענת רותם, נזקים כספיים כבדים למתקן עצמו ולמערכותיו השונות וכן אובדן רווחים, הנאמדים על ידי רותם בכ-116 מיליון דולר ארה"ב.

 

רותם ציינה במסגרת מכתב ההתראה כי היא קיבלה כיסוי פיצוי ממבטחיה, מכוח הכיסוי הביטוחי הקיים לה אצלם. על פי מכתב ההתראה קיבלה לכאורה רותם מהחברה דו"ח ניהול סיכונים כחלק מפרויקט שאיבת אבק ושטיפתו במתקן מסוים בשנת 2010 אשר הושלם בשנת 2015 .לטענת רותם במסגרת פעילות החברה, נתנה החברה לרותם אישור ו/או ידעה על התכנון שנערך, להתקנת תעלות עשויות Polypropylene בקרבה רבה מאוד למקורות חום ובכלל זאת לאלמנטים אשר מכילים בתוכם גז חם, וזאת ללא אמצעי בטיחות וכיבוי מתאימים להגנה מפני התלקחות אש.

 

על רקע הנסיבות האמורות לעיל הנטענות על ידי רותם, לטענת רותם היא ומבטחיה רואים את החברה ו/או מי מטעמה כאחראי פוטנציאלי לנזקים האמורים, כולם או מקצתם. בנוסף צוין במכתב ההתראה כי לאחר השלמת מלוא הבדיקות אשר יבוצעו על ידי רותם ומבטחיה בהקשר זה, הן ישקלו אם לכלול את החברה ו/או כל מי מטעמה במסגרת תביעה משפטית אשר הן עתידות להגיש לבית המשפט.

 

החברה עוסקת מאז שנת 1984 בתחום של יעוץ בנושאי הבטחת איכות, בדיקות תוכנה, אמינות ובטיחות, ניהול תהליכים ועוד, בעצמה ובאמצעות חברות הבת. מאחר ומדובר במכתב כללי וראשוני, אשר החברה מעריכה שנשלח בשנויים כאלה ואחרים, למספר רחב של גורמים אשר היו בקשר עם רותם ו/או העמידו לה שירותים שונים, אין בידי החברה בשלב זה להעריך מה משמעות המכתב והאם הוא רלבנטי כלל לגביה, מה השירותים שנתנו לרותם, והאם כלל קיים קשר בינם לבין הנזקים לכאורה הנטענים על ידי רותם ומבטחיה. בהתאם אין בידי החברה את היכולת להעריך בשלב זה היקף החשיפה של החברה לתביעה כאמור, אם בכלל תוגש כנגדה. למען הזהירות בלבד, מוסרת החברה דיווח מיידי ראשוני על הגשת הדרישה כאור, והחברה תמסור עדכון בסמוך לאחר קבלת פרטים נוספים מרותם בדבר נסיבות קרות הארוע וכן בחינת שירותי הייעוץ שניתנו על ידי החברה לרותם, ובכלל אם קיים קשר סיבתי בין שירותי הייעוץ לנזקים הנטענים לכאורה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה