מדד נאסד”ק ביוטכנולוגיה על פרשת דרכים - זמן לקנות?

המדד התהפך מעל רמת תמיכה חשובה וקיימת אפשרות לתיקון עולה בטווח הקצר

דורון מיטרני 10/05/2018 17:12

א+א-

מדד הנאסד"ק ביוטכנולוגיה (סימול: NBI/$NBI^) – המדד כולל את כל החברות המסווגות כחברות ביוטכנולוגיה ופרמצבטיקה הרשומות למסחר בבורסת הנאסד"ק. המדד החל להיסחר בשנת 1993 ונכון להיום מונה 193 חברות.

 

בתחילת חודש מאי המדד חזר להיסחר מעל רמת התמיכה האופקית. מניות כמו CELG, BIIB, AMGN ו- GILD המהוות כ- 30% מהמדד נסחרות במגמה שלילית ומעיבות על המדד.

 

המדד פתח את שנת 2018 בעליה נאה לשיא תקופתי חדש, אולם הירידות בשווקי המניות הורידו את המדד עד לאזור התמיכה סביב 3,175 נקודות. מאז המדד הצליח להתאושש כמעט כל הדרך וחזר להיסחר במגמה שלילית ונכון להיום, המדד איבד כ- 5% מתחילת השנה.

 

גרף מדד NBI; מקור: StockCharts.com

 

בחודש יולי 2017 המדד פרץ בעוצמה את ההתנגדות 3,160-3,175 נקודות ומאז, למרות התנודות החריפות, מצליח לשמור על אזור זה שהפך לתמיכה חשובה. יחד עם זאת, כל "בדיקה" של אזור התמיכה מחליש את עוצמתו ולכן קיימת אפשרות גם לשבירתו ומעבר למגמה שלילית.

 

בטווח הקצר התמיכה מחזיקה ובגרף המחירים מתהווה תבנית היפוך נוספת שעשויה לצאת לפועל במידה והמדד יפרוץ את 3,330 נקודות, הגבוה האחרון.

בראיה של התמונה הכללית, המדד חיובי כל עוד נסחר במונחי שער סגירה מעל 3,150 נקודות, הנמוך (תוך-יומי) שנרשם בתחילת אפריל.

 

התנגדויות קרובות: 3,300 – הגבוה האחרון ו- 3,400 הגבוה של חודש אפריל.

 

ניתן להיחשף למדד באמצעות תעודת סל הנחסרות בישראל כגון תכלית נאסד"ק ביוטכנולוגיה ותעודה מסוג ETF הנסחרות בבורסות ארה"ב כגון IBB.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה