חדשות שוק ההון

מש’ הכלכלה: ”אוצר החייל” הוא הבנק הידידותי ביותר לעסקים הקטנים והבינוניים

המשרד מפרסם לראשונה את מדד הידידותיות של הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים, שיפורסם אחת לרבעון

מערכת ספונסר 06/05/2018 10:07

א+א-

לראשונה – משרד הכלכלה מפרסם את מדד הידידותיות של הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים – מאי 2018. המדד המפורסם לראשונה בחודש מאי, ויפורסם אחת לרבעון קובע: בנק אוצר החייל הוא הבנק הידידותי ביותר לעסקים הקטנים והבינוניים.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "מדד הבנקים הוא אמצעי נוסף לקידום העסקים הקטנים והבינוניים במטרה שיטיבו את השירות ויהיו ידידותיים יותר לעסקים הקטנים והבינוניים שהם מנוע צמיחה מרכזי במשק".

 

כחלק מבחינת מצב האשראי, ועל מנת לעודד את המודעות והתחרותיות בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים, מפרסמת הסוכנות לעסקים קטנים והבינונים במשרד הכלכלה, לראשונה, מדד שיגדיר את רמת הידידותיות של בנקים לעסקים אלו.

 

המדד מסתמך על הנתונים הפיננסים המפורסמים על ידי הבנקים וכן בדיקת נגישות של שירותים שונים על בסיס הפרמטרים הבאים: היקף האשראי לעסקים קטנים ובינוניים מסך האשראי העסקי, יחס הריבית לסיכון האשראי לעסקים קטנים ובינוניים, שיעור הרווחיות מהכנסות שאינן ריבית (עמלות שונות), ונגישות שירותי הבנק לעסקים קטנים ובינוניים.

 

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה:" בשנים האחרונות אנו רואים גידול בהיקף האשראי הבנקאי לעסקים הקטנים והבינוניים וזה חיובי אך עם זאת יש צורך בהגברת התחרות והשקיפות כלפי בעלי העסקים. לצערנו לא זכינו לשיתוף פעולה מהבנקים ליצירת מדדים שקופים לציבור ולכן יצאנו בשלב ראשון עם מדד ראשוני המבוסס על הדוחות הרבעוניים. לאור חוסר שיתוף הפעולה ועל מנת לייצר מדד טוב ככל האפשר, בכוונתנו להרחיב את המדד בעתיד על ידי הוספת סקר רחב של יועצים הפועלים בתחום. אנו קוראים לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים לבחון את התנאים השונים שמציעים הבנקים כולל הריבית, תקופת ההחזר, אחוז הביטחונות הנדרש והעמלות השונות אחת לתקופה".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה