מניית בזק – שינוי מגמה או עליה לצורך ירידה?

המניה עלתה מהשפל השנתי בכ- 7% ונתקלה בהתנגדות. פריצה עשויה לאותת על שינוי מגמה בטווח הקצר

דובי קורן 30/04/2018 13:33

א+א-

בזק - ענקית תקשורת ישראלית הפועלת בעזרת מספר חברות בנות בארבעה תחומי פעילות עיקריים: תקשורת פנים ארצית נייחת ושירותי תשתית לאינטרנט, תקשורת סלולרית באמצעות חברת פלאפון, בזק בינלאומי - באמצעותה מספקת החברה שירותי גישה לאינטרנט, שירותי תקשורת בינלאומיים ושירותי נקודת סיום רשת ושירותי טלוויזיה רב ערוצית באמצעות חברת יס. מניות החברה נסחרת במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 12.5 מיליארד ש"ח.

 

ניתוח טכני

מניית בזק נסחרת במגמה שלילית לא מעט זמן. בחודש ינואר האחרון היו סימנים אמיתיים לשינוי מגמה בנייר, גם פריצה של אזור התנגדות סביב 540/50 נקודות, גם נעילה מעל ממוצע 200 וגם כניסה של קרן אליוט האקטיביסטית להחזקה של קרוב ל- 5% בחברה, דבר המראה על אמון בחברה.

 

בזק – גרף יומי

 

למרות כל הסימנים הטכניים החיוביים, החדשות הרעות לא הפסיקו לזרום. מעצרם בתיק 4000 של סטלה הנדלר המנכ"לית ושאול אלוביץ יו"ר החברה ובעל השליטה בה שמו את החברה והקשרים שלה עם צמרת השלטון ולמעשה נתנו חותמת סופית לקריסה של מבנה פרימידלי ממונף בקבוצה.

 

בסוף חודש מרץ האחרון שברה המניה את התמיכה הטכנית סביב 470/5 נקודות שהיוותה שפל שנתי ותמיכה מחודש אוגוסט האחרון. שבירת התמיכה שלחה את המניה לירידות חדות וקביעה של שפל חדש סביב 420 נקודות.

 

בשבועיים שלושה האחרונים המניה מתקנת את הירידות החדות, ובימים האחרונים קבלה גג סביב 470/80 נקודות, אותה רמת תמיכה שנשברה למעשה הפכה להתנגדות. כל עוד המניה נסחרת מתחת לרמה זו היא שלילית בטווח הקצר.

 

שפל עולה אחרון קיים סביב 430 נקודות, שבירתו כלפי מטה תהיה איתות שלילי לבדיקת הנמוכים האחרונים ואולי אף מעבר לכך.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה