חדשות שוק ההון

אלומות מעדיפים השקעה באג”ח קונצרני על פני מדדי המניות

מנהלת ההשקעות הלית ימאל: הסיבה העיקרית לירידות שנרשמו בשוקי האג"ח הקונצרניות והמניות - חשש מפני המשך עליית התשואות על האג"ח בארה"ב

מערכת ספונסר 26/04/2018 09:28

א+א-

"בתקופה האחרונה אנו עדים לכוחה של הפסיכולוגיה על משקיעי שוק ההון, אשר חוששים מפני המשך עליית התשואות על האג"ח בארה"ב, לאחר שאמש חצו לראשונה תשואות האג"ח ל-10 שנים בארה"ב את רף 3%". כך אומרת הבוקר הלית ימאל, מנהלת השקעות בבית ההשקעות אלומות. 

 

לדבריה, "גם בזירה המקומית אנו רואים את החשש של המשקיעים מפני ההשפעות שיהיו למהלך בשוק האמריקני על הסדרות הארוכות בעקום התשואות הישראלי, ולכן הם ממהרים לפעול. זוהי גם הסיבה העיקרית לירידות שנרשמות בשוק האג"ח הקונצרניות וכן בשוק המניות. אולם חרף תגובות המשקיעים, מרווחי התשואות מציגים מציאות שונה במקצת: לאורך שנת 2017 המרווחים הלכו והתכווצו אל תוך שנת 2018, ואילו בחודש האחרון שוב החלו להיפתח ולהוות הזדמנות מחדש.

 

"לאור זאת, אנו נותנים דגש כעת לאגרות החוב הקונצרניות על פני מדדי המניות, שעדיין מאופיינים בתמחור יקר וברמת תנודתיות גבוהה. בהתייחס לשוק האג"ח הממשלתי בישראל נציין כי תחזיות האינפלציה האחרונות מבשרות על עלייה צפויה, גם אם מדובר בעליית מדרגה מתונה יחסית ואין זו התפרצות אינפלציונית, עלייה זו צפויה לספק יתרון מסויים לאפיק הממשלתי הצמוד. בנוסף, התלילות החריגה שנרשמת כעת בחלק הארוך (מעל 10 שנים) של העקום הצמוד - מהווה הצדקה להשקעה מאוזנת יותר בין האפיק הממשלתי השקלי לבין הצמוד", סיכמה ימאל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה