האם מניית ענקית הסחר הסינית קרובה להיפוך מגמה?

ענקית הסחר הסינית עליבאבא נסחרת סמוך לאזורי תמיכה מהותיים האם תבנית ההיפוך תצא לפועל בקרוב?

דובי קורן 25/04/2018 17:24

א+א- 1

עליבאבא (סימול- BABA) - ענקית קמעונאות אלקטרונית סינית, אשר מפעילה מגוון אתרי אינטרנט בסין. אתר הדגל של החברה הוא עליבאבא.קום והוא מחבר בין סוחרים, יצרנים, סיטונאים וקמעונאים לבין צרכנים בכל העולם. בנוסך לחברה יש פעילות בתחום האינטרנט והמובייל, אתרי השוואות מחירים, שירות תשלומים עליפיי, שוק מסחר מקוון ללקוחות פרטיים הגדול בסין ועוד. החברה נסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי שוק של 444 מיליארד דולר.

 

החברה תדווח על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה ב 4.5 לפני פתיחת המסחר בארה"ב. קונצנזוס האנליסטים המסקר את המניה מצפה לרווח של 0.7 דולר למניה, גבוה מהרווח ברבעון המקביל בשנה שעברה שעמד על 0.39 דולר.

 

 ניתוח טכני

מניות החברה נסחרות כבר מספר חודשים רב בתנועה צידית. למרות גבוה חדש שנקבע בתחילת השנה קצת מעל 200 דולר למניה. מניות החברה לא הצליחו להתחמק מהלחץ שקיים בשווקים בחודשים האחרונים.

 

בימי המסחר האחרונים חוזרת המניה שוב סמוך לאזור תמיכה טכני חזק סביב 163.5-166 דולר למניה. הלחץ שקיים על המניה בפרט ובשווקים בכלל לא תורם לתבנית הטכנית השלילית שמתגבשת בחודשים האחרונים.

 

גרף מניית BABA; מקור: StockCharts.com

 

חשוב לציין שכל התנועה של החודשים האחרונים יחד עם השיא של ינואר והנסיגה ממנו לרמות של 170-180 דולר נראת כמו תבנית היפוך מגמה ארוכת טווח. החודשים אחרונים מגיעים לאחד ראלי חזק מאוד במניות החברה שהתקיים בשנת 2017 ושלח אותה מרמות מחיר של 80 דולר לעבר רמות המחיר של השנה האחרונה, כך שהתבנית המתגבשת לפועל רק בשבירה של רמות התמיכה שצוינו לעיל.

 

כשמגיעים לרמה טכנית חזקה ומהותית כמו זו שצוינה מגיעה גם ההזדמנות. האופטימיים יחפשו היפוך סביב רמה זו כשההנחה הטכנית היא שכל עוד לא נאמר אחרת, התמיכה מחזיקה מעמד.

 

הפסימיים יותר ימתינו לראות האם אכן שינוי מגמה מהותי בפתח ושבירת התמיכה אכן קרובה מתמיד.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יאללה לקחתי עליבאבא

    169.80 לקחתי 50 יחידות תודה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    שילה13 25/04/2018 17:37