ניתוח טכני

האם המימוש האחרון במניית שפורסל מהווה הזדמנות קניה?

המניה התממשה בכ- 15% מאז פרסום הדו"ח הרבעוני. הזדמנות או שמגמת העלייה ארוכת הטווח מגיעה לסיומה?

דובי קורן 15/04/2018 12:47

א+א-

שופרסל - החברה פועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים, קמעונאות: שיווק קמעונאי בתחום המזון ומוצרים אחרים. נדל”ן מניב: החברה משביחה ומפתחת נכסי נדל"ן הקיימים ברשותה לצורך הקמה והפעלה של ליבת עסקיה והם רשת סופרים בפריסה ארצית. ניהול מועדון כרטיסי אשראי: החברה מעמידה הטבות לכרטיסי אשראי חוץ בנקאיים תחת המותג שופרסל, לרבות הלוואות ומוצרי אשראי שונים. מניות החברה נסחרות במדד ת”א35  לפי שווי שוק של 5 מיליארד ₪.

 

ניתוח טכני

מניות החברה התממשו קרוב ל 15% מרמות השיא האחרונות בחודש פברואר האחרון ועד לרמות בהן היא נסחרת הבוקר.

 

המימוש בשווקים יחד עם אכזבה מתוצאות החברה שלחו את המניה לתיקון עמוק במונחים שלה בטח ביחס למגמה החיובית שקיימת בשנים האחרונות.

 

שבירה של קו מגמה עולה ולאחר מכן אזור תמיכה חשוב ברצועה של 2260/70 נקודות הביא לאיתות טכני שלילי ושבירה של רצף עולה בן חודשים רבים אשר הביא להמשך ירידות שערים והגעה לרמות השפל של חודש דצמבר האחרון סביב 2120/30 נקודות ובלימה שם בשבוע שעבר.

 

שופרסל – גרף יומי

 

היפוך המגמה סביב אזור התמיכה החזיק מספר ימים בודדים בלבד והמניה חזרה להתממש בחציו השני של השבוע שעבר שהיה אחד השבועות היותר טובים בשוק בשנים האחרונות עם עליה של כ 5% במדד ת"א 35.

 

נכון לכתיבת שורות אלה, מניות החברה מתממשות קלות ומתקרבות שוב לרצועת התמיכה סביב 2120/30 נקודות. המצאות קונים ברמה זו יכול בהחלט לשלוח את המניה שוב לתיקון אך רק נעילה מעל 2200/20 נקודות תביא לתבנית טכנית לתיקון עולה אמיתי. כל עוד זה לא קורה הצפי הוא המשך ירידות שערים בטווח הקצר והבינוני לאזור של 2000 נקודות שם אזור התמיכה הקרוב.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה