ניתוח טכני

מניית טכנולוגיה שמתהפכת מעל תמיכה חשובה - מהם היעדים בטווח הקצר?

מניית ברודקום הגיעה לתמיכה חשובה וקיימת אפשרות לתחילת תיקון עולה

דובי קורן 10/04/2018 16:14

א+א-

ברודקום (סימול: AVGO) – מעצבת, מפתחת ומספקת מגוון של התקני מוליכים למחצה, תוך התמקדות במכשירים דיגיטליים מורכבים ומוצרים אנלוגיים המבוססים על III-V. החברה פועלת ב 4 מגזרים: תשתית קווית, תקשורת אלחוטית, אכסון ארגוני, תעשיה ואחרים. החברה נקראה בעבר בשם אווגו טכנולוגיות והיא שינתה את שמה בפברואר 2016 לברודקום לאחר רכישתה במאי 2015.

 

מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 101.6 מיליארד דולר ונכללות במדד הנאסד"ק 100 והאס אנד פי 500.

 

החברה עלתה לכותרות בחודשים האחרונים בעקבות התעניינותה ברכישת המתחרה הגדולה שלה, חברת קוולקום (סימול: QCOM) בהצעת רכש של 130 מיליארד דולר שהוצעה לראשונה בחודש נובמבר האחרון. לאחר משא ומתן, דחייה מצד קוולקום והעלת מחיר הצעת הרכש ל 142 מיליארד דולר, הגיע איסור מצידו של הנשיא דונלד טראמפ בטענה של ביטחון לאומי (על רקע מלחמת הסחר שלו בסין) ובכך משכה ברודקום את הצעתה. בנוסף החברה שוקלת להחזיר את מטה החברה מסינגפור לארה"ב במטרה למנוע מצב דומה בעתידית.

 

ניתוח טכני

המניה מדשדשת בטווח מחירים צר קרוב ל- 12 חודשים. אזור התמיכה נע ברצועה של 122-123 דולר למניה. ומלמעלה נמצאים אזורי השיא שנקבעו בחודש נובמבר האחרון סביב 280 דולר למניה, אליהן המניה לא חזרה מאז (רק סמוך לשם).

 

הירידות האחרונות בשוק, יחד עם הנסיגה מעסקת קוולקום שהוזכרה לעיל, החזירה את המניה שוב לאזורי התמיכה שצוינו לעיל, רק שהפעם המניה נעצרה מעט גבוה יותר ורשמה שפל סביב 225 דולר למניה.

 

גרף מניית AVGO; מקור: StockCharts.com

 

לסוחרים המאמינים בתיקון עולה בשווקים יכולים לחפש אזור כניסה נח למניה עם סטופ ברור מאוד ברמות השפל האחרונות, יציאה מעל 240 דולר, הגבוה של השבוע האחרון, תהיה בטוחה יותר ויכולה לשלוח את המניה לתיקון של 12-15 דולר למעלה לאזור של 252-255 דולר למניה, בטווח הקצר.

 

אזור התנגדות מהותי יותר נמצא ברמה של 270 דולר למניה והוא בלם את המניה בינואר האחרון בתיקון העולה של החודש הקודם.

 

ירידה מתחת לרצועת התמיכה תהיה שלילית מאוד ויכולה לשלוח את המניה לתיקון עמוק לאחר התנועה הצידית בשנה האחרונה.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה