ניתוח טכני

האם המימוש האחרון במניית גוגל מהווה הזדמנות קניה?

המניה איבדה כ- 15% מהשיא השנתי ונסחרת מעל רמת תמיכה חשובה

דורון מיטרני 09/04/2018 16:05

א+א-

אלפבית (סימבול: GOOGL), החברה האם של גוגל הינה חברת החזקות. הקמת התאגיד הוכרזה באוגוסט 2015 במטרה לארגן מחדש את עסקיה של גוגל גוגל ע"י הקמת חברות בנות. לצד גוגל פועלת חברת NEST המפתחת מוצרים לבית חכם, חברת CALICO מתחום הבריאות, גוגל פייבר המספקת אינטרנט מהיר בסיב אופטי וכן זרוע ההון סיכון של גוגל וחטיבת גוגל X שאחראית על פרויקטים עתידיים כמו מכוניות אוטונומיות. 

 

מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ונכללות במדדים המובילים, נאסד"ק 100 ו- S&P 500, לפי שווי שוק של 700.4 מיליארד דולר.

 

מניות הטכנולוגיה במוקד האש כבר תקופה כאשר המשבר ביחסי הסחר של סין וארה"ב רק מחריף כשברקע דליפת המידע בפייסבוק ואמזון שחוששת מצעדיו של הנשיא טראמפ.

 

מניית גוגל איבדה כ- 15% מערכה מהשיא האחרון שנרשם במהלך חודש ינואר. בפועל המניה רשמה 2 תנודות יורדות חדות מתחילת חודש פברואר ועד יום המסחר האחרון (ו’). בשני המקרים המניה נבלמה סביב אזור 995-1,000 דולר אשר הפכה לרמת תמיכה קריטית לטווח זמן הקצר.

 

מהזווית הטכנית, המניה מתבססת כשמונה ימי מסחר מעל אזור התמיכה 995-1,000 דולר, בניגוד להיפוך שנרשם בתחילת חודש פברואר בו המניה נגעה באזור זה והתהפכה, היפוך שהביא לתיקון חד של מרבית הירידה.

 

הפעם ההתבססות ארוכה יותר והמניה "נדבקת" לאזור התמיכה. התבססות זו אינה מבטלת אפשרות לתיקון עולה חזרה לאזור 1,180-1,190 דולר, אולם קיימת אפשרות סבירה לשבירת התמיכה והעמקת התיקון היורד אל עבר התמיכה הבאה באזור 915 דולר.

 

גרף מניית GOOGL; מקור: StockCharts.com

 

הנחת העובדה הנוכחית היא המתנה לפריצה של 1,050 דולר שיסמל את תחילת התיקון העולה, לחילופין שבירה וסגירה מתחת ל 984 דולר, הנמוך האחרון, שיסלול את הדרך לגל יורד חדש עם יעד ראשון באזור 915 דולר.

 

הערכה אישית - היא שבירה והמשך התיקון היורד בשל מבנה גרף המחירים המתהווה בימי המסחר האחרונים והתנודתיות בשוק המניות, בפרט במניות הטכנולוגיה.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה