חדשות שוק ההון

המסחר המקומי צפוי להפתח ביציבות עם נטייה לעליות שערים; בזק תוסיף לרכז עניין

עונת הדוחות עודנה בעיצומה; המסחר המקומי ננעל אתמול ביציבות; בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה מעורבת, החוזים העתידיים בניו יורק ירקרקים

מערכת ספונסר 21/03/2018 08:35

א+א-

בורסת ת"א צפויה להיפתח הבוקר ביציבות עם נטייה לעליות שערים. עונת הדוחות בתל אביב עודנה בעיצומה. המסחר המקומי יושפע מהמגמה השלילית בעולם, מניית בזק תוסיף לרכז עניין על רקע התפטרותה של המנכ"לית סטלה הנדלר בתחילת השבוע וכן המו"מ המתמשך בין סיידוף ליורוקום. הערב תפורסם החלטת הפדרל ריזרב לגבי הריבית בארה"ב בחודש הבא.

 

בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה מעורבת בשעה זו והחוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מאותתים על מגמה חיובית בפתיחה. מניות הארביטראז’ חוזרות מניו יורק בפער ממוצע חיובי. בולטת לחיוב מניית נייס עם פער חיובי של 0.83%, ובולטת לשלילה מניית פרטנר בפער שלילי של 1.69%.

 

המסחר בוול סטריט ננעל אמש בעליות שערים קלות, כאשר הדאו עלה בכמעט חצי אחוז. מניית פייסבוק המשיכה לרכז עניין בירידות. אתמול נפתחה פגישת ועידת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב, אשר בסופה תפורסם היום החלטת הריבית.

 

יום המסחר בבורסת תל אביב ננעל ביציבות. המסחר המקומי הושפע בין היתר ממניית גולד אשר אתמול נודע כי העובד הבכיר במספנות ישראל, חברת הבת שלה, אשר שעוכב לחקירה ושוחרר למעצר בית הוא עודד ברייר, סמנכ”ל השיווק, וכן ממניית פרוטרום לאחר פרסום הדוחות ובעקבותיהם חוות דעת מלאומי שוקי הון.

 

אופנהיימר שינו את המלצתם על אורבוטק מ-Outperform ל-Not Rated, עם השעיית מחיר היעד. זאת, לאחר רכישתה על ידי מובילת הציוד לשבבים KLA-Tencor; שער המניהיושפע כעת משיקולי הארביטראז’ ולאו דווקא משיקולים פונדמנטליים.

 

רווחי אשטרום נכסים ירדו לכ-190 מיליון ש”ח ב-2017. זאת בהשוואה לרווח של 246.1 מיליון ש"ח ב-2016; ההכנסות ירדו ל-55.5 מיליון ש"ח ב-2017; החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד בסך כולל של 50 מיליון ₪.

 

מעלות אישרה דירוג מנפיק -AA ליואל אויל אקספלוריישן. כמו כן, העלתה את דירוג סדרת האג"ח הלא מובטחת לדירוג AA; תחזית הדירוג היציבה מבוססת על הערכה כי יחולו שינויים מהותיים בהרכב תיק הנכסים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה