חדשות שוק ההון

תל אביב מתנהלת בעליות בהובלת מניות הגז; שטראוס מאבדת גובה

ת"א-35 עולה ב-0.25% ות"א-125 ב-0.12%. רשות ני”ע מזהירה מפני מהשקעה במטבעות הקריפטוגרפיים. פרוטרום רכשה 70% מקבוצת הטעמים ותמציות הבושם הארגנטינאית Meroar

מערכת ספונסר 14/03/2018 12:34

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בעליות בשעה זו בהובלת מניות הגז. המסחר המקומי מושפע בין היתר מקבוצת דלק שמרכזת עניין על רקע הצעת הרכש למניות דלק אנרגיה, וכן שטראוס שמאבדת מערכה לאחר פרסום הדוחות וחוות דעת שלילית מלאומי שוקי הון. בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית בשעה זו והחוזים העתידיים בניו יורק מאותתים גם הם על פתיחה חיובית. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125.

 

מניית שטראוס מובילה את המחזורים בירידה ובעקבותיה לאומי, פרוטרום – בעקבות הודעתה על רכישה של קבוצת טעמים ארגנטינאית, וסאפיינס, שעולות שלושתן, בזק שיורדת ומזרחי טפחות שעולה. מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:35 על כ-350 מיליון ₪.

 

מניית המלט מובילה היום את העליות בת"א-125, ואחריה סודהסטרים, חברה לישראל, ספאנטק, רציו יהש ואמות. מנגד, מניית לייבפרסון נמצאת היום בראש טבלת הירידות ובעקבותיה יורדות גם שטראוס, קנון, צור, שפיר הנדסה ונפטא. מחוץ לת"א-125, מניית אפריקה תעשיות מרכזת את עניין המשקיעים.

 

 לאומי שוקי הון חושבים ששטראוס הציגה תוצאות מעט מאכזבות לרבעון הרביעי של 2017. גיל דטנר כתב היום בסקירתו: "מה שבלט לשלילה ברבעון היו התוצאות הפושרות במגזר הקפה, והמשך החולשה בסברה. עד לתוצאות הרבעון הראשון, המניה תתקשה להציג תשואה עודפת".

 

רשות ני”ע פרסמה אזהרה לציבור המשקיעים מפני השקעה במטבעות הקריפטוגרפיים. הרשות הודיעה כי לא תאפשר לחברות במגזר זה להיכלל במדדי הבורסה, ופרסמה רשימת אזהרות מפני ההשקעה בתחום.

 

מנכ"ל לוזון קבוצה, ארז תיק, הודיע על סיום כהונתו בחברה. תיק סיכם עם עמוס לוזון, יו"ר הדירקטוריון של החברה, את הפסקת כהונתו בהתאם לתנאי ההתקשרות שבין מר תיק לבין החברה, וזאת החל ממועד שיתואם סופית בין הצדדים.

 

כחלון אמר היום: ”הדו”ח השנתי של קרן המטבע הבינ”ל נותן אישור נוסף ליציבות ולצמיחה של הכלכלה הישראלית”. קרן המטבע הבינ"ל הגישה לנגידת בנק ישראל ולמנכ"ל האוצר את עיקרי הדו"ח השנתי ל-2017 על מצב הכלכלה הישראלית, וציינו לחיוב את הצמיחה האיתנה ומצבו הטוב של שוק העבודה.

 

 אלביט מערכות זכתה בחוזה של 65 מיליון דולר לאספקת פתרון מערכתי עבור מדינה באסיה פסיפיק. החברה תתקין מערכות איתור מוטסות ומשדרים לאיתור בחירום ע"ג מטוסי משימה ומסוקים הנמצאים בשימוש חילות האוויר, היבשה והים של הלקוח.

 

פרוטרום רכשה 70% מקבוצת הטעמים ותמציות הבושם הארגנטינאית Meroar. זאת תמורת 11.2 מיליון דולר. כניסתה של פרוטרום לשוק הארגנטינאי תאפשר הזדמנויות Cross - Selling משמעותיות.

 

אנלייט חתמה על הסכם לרכישת זכויות בפרויקט אנרגיית רוח בקוסובו בהספק של 105 מגה-וואט. החברה תרכוש את מלוא המניות של המחזיקה כיום בזכויות בפרויקט, במספר אבני דרך. הפרויקט צפוי להניב הכנסות בהיקף של כ- 25 מיליון יורו בשנה לתקופת התעריף.

 

לוינסקי-עופר מדווחת על זינוק בהכנסות לסכום של 189 מיליון שקל בשנת 2017. זאת בהשוואה להכנסות של 31.7 מיליון שקל בשנת 2016. הרווח הנקי בשנת 2017 הסתכם בסך 8.7 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 0.4 מיליון שקל בשנת 2016.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה