חדשות שוק ההון

הסנטימנט השלילי בשוקי העולם יכביד על הפתיחה בבורסת ת”א; קבוצת דלק תבלוט

עונת הדוחות עודנה בעיצומה; המסחר המקומי ננעל אתמול בעליות; בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה שלילית, החוזים העתידיים בניו יורק אדומים

מערכת ספונסר 14/03/2018 08:40

א+א- 2

בורסת ת"א תפתח הבוקר את המסחר על רקע הירידות שנרשמו אמש בוול סטריט. עונת הדוחות בתל אביב עודנה בעיצומה. המסחר המקומי יושפע מהמגמה השלילית בעולם, קבוצת דלק צפויה לרכז עניין על רקע הצעת הרכש למניות דלק אנרגיה. הודעתו המפתיעה של טראמפ אתמול אודות פיטוריו של מזכיר המדינה, רקס טילרסון, תוסיף לטלטל את השווקים.

 

בורסות המזרח הרחוק נסחרות במגמה שלילית בשעה זו וגם החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מאותתים על פתיחה שלילית. מניות הארביטראז’ חוזרות מניו יורק בפער ממוצע חיובי. בולטת לחיוב מניית כיל עם פער חיובי של 1.84%, ובולטת לשלילה מניית פרטנר בפער שלילי של 2.62%.

 

יום המסחר בבורסות וול סטריט, שהתנהל בתנודתיות, ננעל אמש בירידות שערים, בין היתר על רקע פרסום מדד המחירים לצרכן, והחלטת הנשיא טראמפ להדיח את שר החוץ רקס טילרסון ולמנות במקומו לתפקיד את ראש ה-CIA. לאחר פתיחה חיובית, המדדים עברו להיסחר במגמה מעורבת בלחץ מניות מגזר ההיי-טק, ועברו לירידות שהחריפו לקראת הנעילה.

 

המסחר בבורסה המקומית ננעל בעליות. המסחר המקומי הושפע בין היתר ממניית מגדל ביטוח שריכזה עניין לאחר שהודיעה על מינויו של דורון ספיר למנכ"ל החברה, קדימהסטם לאחר שהודיעה כי היא מתחילה את הניסוי הקליני בחולי ALS בבית החולים הדסה וכן מניית איידיאו שמשכה את תשומת לב המשקיעים עקב רכישה מקבץ נכסים בברלין בסך של 160 מיליון יורו.

 

לקראת הנפקת פעילות האנרגיה בחו”ל, קב’ דלק פרסמה הצעת רכש חליפין למניות דלק אנרגיה. קבוצת דלק מחזיקה ב-88.23% מחברת דלק אנרגיה, והצעת הרכש הינה לרכישה של 11.8% הנותרים המוחזקים בידי הציבור. לשם הצלחת המהלך זקוקה הקבוצה להיענות חיובית של 7%.

 

 ארן מו”פ תרכוש עוד 25% מחברת צידון תמורת כ-6.5 מיליון ש”ח. עם השלמת העסקה, תעלה החברה הבת, ארן מחקר פיתוח ודגמים, לאחזקה של 50% ותהיה זכאית לרבע מהדיבידנד שתחלק צידון בסך של כ-8.5 מיליון ₪.

 

 חברה לישראל קיבלו דירוג A ממעלות לגיוס אג”ח של עד 400 מיליון ש”ח. בחברת הדירוג אישררו דירוג זהה לסדרות האג"ח הקיימות של החברה (7, 10, 11) בעקבות יישום מתודולוגיה להערכת שיקום חוב. תמורות ההנפקה ישמשו למחזור חוב פיננסי קיים.

 

כזכור, קבוצת מגדל הודיעה אתמול על מינויו של דורון ספיר למנכ”ל מגדל ביטוח. בנק דיסקונט הודיע כי ספיר הודיע על סיום כהונתו כמנכ"ל כאל.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הצעת הרכש

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Abgivi 14/03/2018 09:19

 2. 2
  למה קבוצת דלק תבלוט?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mikki 14/03/2018 08:41