ניתוח טכני

האם המניה הזו מספקת איתות קנייה?

מניית פרוקטור אנד גמבל התהפכה מעל תמיכה חזקה, מהם היעדים בטווח הקצר

דובי קורן 06/03/2018 16:30

א+א-

חברת פרוקטור אנד גמבל (סימול- PG) הינה תאגיד רב לאומי אשר בסיסו ממוקם בסינסינטי אוהיו. החברה מייצרת מעל 300 מותגים של מוצרי צריכה בתחומים מגוונים. בין מותגי החברה ניתן למצוא את סוללות דורסל, חיתולי פמפרס, שמפו הד אנד שולדרס, אבקת כביסה אריאל, ג’ילט, פיירי, פנטן ועוד רבים וטובים. החברה נסחרת במדד האס אנד פי 100 ו- 500 ובמדד הדאו ג’ונס לפי שווי שוק של 202.4 מיליארד דולר.

 

ניתוח טכני

עוד לפני התנודתיות בשווקים אשר החלו בתחילת חודש פברואר האחרון, נסחרה מניית PG במומנטום שלילי. הדוחות של הרבעון האחרון ושל השנה כולה אכזבו את המשקיעים אשר שלחו את המניה לירידות שערים עוד לפני הירידות הרוחביות בשוק המניות שהתרחשו בחודש שעבר.

 

שבירת התמיכה סביב 89 דולר בתאריך 24 לינואר נתנה את האיתות הטכני השלילי הראשוני שממנו הגיע מהלך יורד חזק מאוד, בטח במונחים של מנייה כבדה ממדד הדאו ג’ונס. למעשה, המניה חזרה שנה וקצת לאחור לאזור של 78 דולר למניה, מחיר בו נסחרה לאחרונה ברבעון האחרון של שנת 2016.

 

גרף מניית PG; מקור: StockCharts.com

 

לסוחרי הטווח הקצר ייתכן שנוצרה הזדמנות קניה, המניה נבלמה פעמיים בחודש האחרון סביב 78.5-77.9 דולר למניה. בפעם האחרונה זה קרה בשבוע שעבר וזה הביא לתיקון עולה בנייר.

 

תמיכה כפולה בטווח קצר יכולה להביא למהלך מתקן במניה, הסגירה אמש מעל 80 דולר שהוא שער עגול חיובית ויכולה לתמוך במגמה חיובית בימים הקרובים, יעד לתיקון נמצא באזור של 83-83.5 דולר שהוא הגבוהים האחרונים והנמוכים השנתיים מהחודשים מאי ויוני.

 

ירידה מתחת לשפלים האחרונים תהיה שלילית מאוד ויכולה לשלוח את המניה לרמות נמוכות הרבה יותר. לסיכום, טווח קצר אפשרות לגרד תיקון עולה במסגרת טרנד שלילי.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה