שיכון ובינוי: הזדמנות קניה או סכין נופלת?

לאחר שצנחה בכ- 28% בשבועיים האחרונים המניה מתקרבת לאזור תמיכה חשוב

דובי קורן 05/03/2018 13:40

א+א- 3

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון הינה קבוצת תשתיות ונדל"ן בארץ ובעולם. החברה מבצעת פרויקטים רבים בתחום הנדל"ן והתשתיות לרבות: סלילה ותשתית, קבלנות בנייה, רכישה, תכנון, השבחה ופיתוח של מקרקעין, אנרגיה מתחדשת, החזקה והשכרה של מקרקעין ועוד. החברה נסחרת במדד ת"א 125 לפי שווי שוק של 2.43 מיליארד ₪.

 

הדיווח על חשדות לשוחד בפרויקטים בקניה שבאפריקה ובמדינות נוספות שלחו את המניה לירידות שערים חדות בשבועיים האחרונים ולאובדן של כ- 28% מערך החברה. על פניו המקרה נראה כאחת הפרשיות החמורות ביותר של שחיתות מצד חברה ציבורית בישראל, דבר שיכול לגרום נזק תדמיתי רב למדינה ולא רק לחברה, לבעלי המניות ולבעלי החוב.

 

מהזווית הטכנית, המניה חזרה שנה ורבע לאחור בשבועיים. כשהיום מגיעה המניה לרמות השפל של חציו השני של שנת 2016 סביב 590-600 אגורות למניה שהיווה אז אזור תמיכה חזק מאוד.

 

למרות היותה של תמיכה סביב הרמות האלה יחד עם אינדיקטורים ברמות נמוכות מאוד (מזמינים תיקון עולה) הסיכוי לתפוס תיקון כזה שואפים קרוב ל 0.

 

הירידות האחרונות באות מחשש אמיתי לפגיעה בחברה, ייתכן שהשוק העניש יתר על המידה וייתכן שלא. לכל אלה המנסים לתפוס סיכן נופלת השאלה שצריכה להישאל היא מה מצפים מעסקה כזאת, מספר אחוזים בודדים או ניצול הזדמנות לכניסה ארוכת טווח במחירים נוחים יחסית?

 

אם התשובה היא האפשרות הראשונה עדיף לחפש את העסקאות האלה במניות במומנט עולה וללא לחץ מוכרים כמו , במידה והתשובה היא 2 צריך להבין שהתאוששות אמיתית מירידות ארוכות טווח לוקחת זמן ולא מעט, ולכן מכיוון שהירידות טעם הסתיימו ועדיין טריות גם כניסה מסוג זה לא נכונה ברמות האלה.

 

המקרה של שיכון ובינוי הוא שעדיף למי שאינו מחזיק במניה לשלוט ביצריו ולא להכניס גוף בריא למיטה חולה מכל סיבה או תירוץ שהוא.

 

גרף מניית בזן; מקור: Sponser Charts

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אחרי שכתבת את זה ברור

  שלא קראת את הכתבה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 05/03/2018 14:32

 2. 2
  נו...זו השורה התחתונה של הניתוח..

  תמיכה חזקה אבל.. הנה ציטוט: "המקרה של שיכון ובינוי הוא שעדיף למי שאינו מחזיק במניה לשלוט ביצריו ולא להכניס גוף בריא למיטה חולה מכל סיבה או תירוץ שהוא"
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדר 05/03/2018 13:57

 3. 3
  למה לנסות ללכת נגד המגמה

  המגמה שם שלילית לחלוטין.. השוק זה לא קייטנה ולא חסר מניות במגמה טובה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Jimmy100 05/03/2018 13:53