ניתוח טכני

המניה הזו נסחרת על תמיכה חזקה, זה הזמן לקנות?

מניית טרקטור סופליי התממשה מעל 20% בחודשיים האחרונים וכעת נסחרת מעל רמת תמיכה חשובה

דובי קורן 27/02/2018 16:25

א+א-

טרקטור סופליי (סימול: TSCO) – בעלת רשת חנויות לציוד חקלאי ומשק. הרשת מונה כ- 1600 סניפים ב- 49 מדיניות בארה"ב ומוכרת מזון ותרופות לבעלי חיים, טרקטורים ורכבי עבודה, בגדי עבודה וציוד חשמלי לטיפול ביבולים ועוד. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד ה- S&P500 לפי שווי שוק של 8.12 מיליארד דולר.

 

החברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה ולשנה כולה ב 31.1 לאחר נעילת המסחר. החברה הציגה רווח של 0.91 דולר למניה מול צפי שעמד על 0.87 דולר למניה. בתגובה ירדו מניות החברה בחדות מגבוה 52 שבועות.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נהנו מראלי חזק מאוד בחודשיים האחרונים של השנה, מאזור של 58 דולר למניה בתחילת נובמבר ועד לרמות שיא של 52 שבועות אחרונים סביב 82 דולר למניה.

 

הדוחות האחרונים שפורסמו בסיום ינואר אכזבו את וול סטריט והמשקיעים שלחו את המניה לירידות שערים חדות מ 75 דולר ל 65 דולר בימים שלאחר מכן. בשבועות האחרונים מתבססת המניה סביב רמות השפל האחרונות ומחפשות כיוון.

 

 

גרף מניית TSCO; מקור: StockCharts.com

 

הנחה טכנית אומרת, במידה ומניה מתבססת בטווח מסחר צר אחרי מהלך יורד, הצפי הוא התחדשות המהלך באותו הכיוון (זה נכון גם להפך) ולכן בשלב זה נראה שהכיוון הוא המשך ירידה נוספת במחיר. איתות למהלך כזה יגיע בשבירה של הנמוכים האחרונים ברמה של 63.3 דולר בצורה ברורה וחזקה ובמקרה זה יעד יורד יהיה לאזור 60 ו 55 דולר בטווח זמן הקצר.

מנגד, התבססות סביב רמה זו והמצאותם של קונים סביב רמה זו יכולה להביא לגל מתקן, במקרה זה עדיף יהיה לראות פריצה של 70 דולר ולדעת שקונים דוחפים קדימה ולא לנחש את התחתית כשהטרנד בטווח הקצר שלילי.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה