ניתוח טכני

האם המימוש האחרון במניה הזו מהווה הזדמנות קניה?

מתחילת שנת 2018 ירדה מניית אלבמרלי בכ- 15% וחזרה לאזורי התמיכה, האם נוצרה הזדמנות קניה במפיקת הכימיקלים והליתיום?

דובי קורן 13/02/2018 13:38

א+א- 2

אלבמרלי (סימול: ALB) – החברה עוסקת בפיתוח ייצור והפקה של פולימרים וכימיקלים מיוחדים. מוצרי החברה משמשים בעיקר כתוספים לפלסטיק, אלסטומרים, חומרי ניקוי, מוצרי הגיינה, תרכובות חקלאיות ועוד. פעילות החברה מאורגנת ב 3 חטיבות עיקריות: חטיבת ליתיום, חטיבת הפולימרים וחטיבת הכימיקלים. לקוחות החברה הן חברות מענף הבניה, הרכב, אריזה, אלקטרוניקה, בתי זיקוק ועוד.

מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד האס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 12.33 מיליארד דולר.

 

החברה צפויה לדווח על תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנה כולה בתאריך 27 לפברואר לאחר נעילת המסחר. צפיות האנליסטים עומדות על רווח של 1.2 דולר למניה, גבוה מהרבעון המקביל בשנה שעברה בו דיווחה על רווחיות של 0.78 דולר למניה.

 

מתחילת השנה המניה ירדה בכ- 15% בעקבות מחלוקת עם הרגולטור הצ’יליאני על התמלוגים של הפקת הליתיום במדינה. בנוסף ל- ALB, גם FMC ו- SQM ירדו בכ- 10% מתחילת השנה.

 

מהזווית הטכנית, המניה זינקה אמש (ב’) ופרצה את רף ה- 110 דולר, הגבוה של שישה ימי המסחר האחרונים בהם המניה התבססה מעל אזור 102.5-103 דולר. בתחילת החודש המניה ירדה עד לאזור זה ששימש כאזור תמיכה במהלך חודש יוני 2017 וקודם לכן המניה התבססה מעל אזור זה בחודשים מרץ-מאי.

 

גרף מניית ALB; מקור: StockCharts.com

 

סוחרים אגרסיביים יכולים לחפש אזור כניסה נח למניה סביב המחירים האחרונים עם סטופ ברור ואפשרות להמשך תיקון עולה לאזור של 119-120 דולר בשלב ראשון.

 

מי שחושש מהשוק ומהתנודתיות עדיף לוותר על עסקה מסוג זה בטח כשהשווקים החלו בתנודתיות גבוהה ממה שראינו בחודשים האחרונים ובטח לפני דוחות שיפורסמו ביום רביעי הבא לאחר נעילת המסחר.

 

בהצלחה לסוחרים

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אחלה חברה וצופה לה עתיד טוב

  יגיעו להסכם עם צ'ילה כמו ש SQM הגיעה. הלחץ עליה נובע גם להערכתי מההמתנה למכירת מניות פוטאש ב SQM ששווה כ 5 מיליארד דולר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  trader44 13/02/2018 13:42

 2. 2
  תודה

  תודה רבה על השיתוף. מידע מועיל מאוד

  sngaon 13/02/2018 13:41