ניתוח טכני

האם מניית אמריקן אקספרס בדרך לתיקון עמוק?

אחרי שירדה כ- 4.5% מהשיא, המניה מתמודדת עם רמה חשובה שתכריע את הכיוון לטווח הזמן הקרוב

דורון מיטרני 05/02/2018 16:27

א+א-

אמריקן אקספרס (סימבול: AXP) – חברת שירותים פיננסים, כרטיסי אשראי והמחאות נוסעים. החברה פועלת בארה"ב וברחבי העולם כאשר כשני שליש מההכנסות מגיעים מארה"ב. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד הדאו ג’ונס לפי שווי שוק של 83.92 מיליארד דולר.

 

החברה דיווחה בחודש שעבר (19.1.18) את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי לשנת 2017. ההכנסות הסתכמו ב- 8.84 מיליארד דולר, לעומת 8.02 ברבעון המקביל. ברבעון זה החברה עברה להפסד נקי בסך 1.2 מיליארד דולר, לעומת רווח של 830 מיליון דולר ברבעון המקביל. בעקבות המעבר להפסד, החברה הודיעה על השהיית תוכנית רכישת המניות החוזרת.

עד כה המניה איבדה כ- 4.5% מהשיא שנרשם בתאריך 10.01.2018.

 

מהזווית הטכנית, במהלך החודשיים שחלפו התהוותה תבנית היפוך מגמה בדמות "ראש כתפיים"  כאשר רמת התמיכה האופקית שוכנת ב- 96.8 דולר. הפעם האחרונה שהמניה בנתה תבנית היפוך מגמה הייתה בחודשים יולי-ספטמבר 2017, אולם רמת התמיכה לא נשברה והמניה הוציאה מהלך עליות מרשים מאזור 83 דולר ועד לשיא האחרון ב- 101 דולר.

 

גרף מניית AXP; מקור: StockCharts.com

 

אזור 96.30 דולר מהווה שפל אחרון ובפועל יכריע את כיוון המניה באם המימוש יתחיל לתפוס תאוצה או שיחזיק מעמד והמניה תמשיך לדשדש בין רמה זו לאזור השיא ב- 101 דולר. טכנית שבירה וסגירה מתחת ל- 96.3 דולר תהווה טריגר להעמקת המימוש עם מחיר יעד קרוב ב- 92.5 דולר.

בהצלחה

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה