חדשות שוק ההון

דירקטוריון קבוצת גאון אישר את העתקת מפעל הפלדה לנאות חובב שבנגב

המפעל החדש יוקם בהשקעה כוללת של כ-200 מיליון ש"ח על שטח של כ-180 דונם. בשנות ההפעלה הראשונות, צפוי גידול במחזור המכירות בהיקף של כ-25-35 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 26/12/2017 09:06

א+א-

קבוצת גאון (לשעבר: צינורות המזרח התיכון), בניהולו של גיא רגב, מדווחת הבוקר כידירקטוריון החברה אישר את העתקת מפעל הפלדה שלה לנאות חובב שבנגב. פרויקט העתקת המפעל, שצפוי להימשך עד סוף שנת 2019, יוקם בהשקעה כוללת של כ-200 מיליון שקל, שתמומן באמצעות הכנסת שותף לחברת נכסים ייעודית, מימון בנקאי או חוץ בנקאי ומשאבים קיימים של החברה.

 

לטובת הפרויקט קיבלה קבוצת גאון אישור למענק בסכום כולל של כ-21 מיליון שקל ע"י הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה של משרד הכלכלה והתעשייה. כמו כן, ייבחן מתן מענק נגב בשיעור של 10% מההיקף ההשקעה המאושר (כ-10 מיליון שקל) וזאת בכפוף לעמידה ביעדי תכנית ההשקעה, ובהתאם לכללים המופיעים בנוהל משרד הכלכלה והתעשייה לעניין זה.

 

המפעל החדש, שישתרע על שטח של כ-180 דונם, ישמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות, מים וגז, בארץ ובחו"ל. הפרויקט יכלול, בין היתר, הקמת מערך ייצור צינורות פלדה, מערך ציפויים בפוליאתילן, בטון וצבע, וכן שטחים אחרים הנוגעים להפעלתו ופעילותו של המפעל החדש. המפעל מתוכנן להיות בעל חדשנות גבוהה, יאפשר שדרוג משמעותי של תהליכי הייצור והבקרה ויוקם תוך הסתמכות על מודלים של מפעלים בעלי טכנולוגיות מתקדמות דומים בחו"ל.

 

להערכת החברה, בשנים הראשונות לפעילות המפעל החדש יחול גידול במחזור המכירות של החברה בהיקף כולל של בין כ-25-35 מיליון שקל. עיקר הגידול הינו, בין היתר, כתוצאה מכניסה לתחומים חדשים ושיפור יכולת התחרות וכן יחול קיטון בעלויות התפעול של החברה, כמו גם כתוצאה משדרוג משמעותי במיכון ותהליכי הייצור ומשיפור התפוקות. כמו-כן, צופה החברה שיפור ב-EBITDA (רווח תפעולי בנטרול פחת והפחתות) בהיקף של בין כ-15-20 מיליון שקל.

 

קבוצת גאון הינה החברה המובילה את תחום תשתיות המים והזורמים בישראל, בתחומי הפעילות הבאים: יצור צנרת פלדה; יצור צנרת פלסטיק באמצעות חברת פלסים תשתיות ופלגל תעשיות פלסטיק; שירותי גילוון מוצרים באמצעות חברת צינורות המזרח התיכון-גילוון; ייצור מגופי מתכת באמצעות חברת הכוכב; פתרונות לבקרה ומדידת מים בטכנולוגיה המתקדמת WiFi, באמצעות חברת מדי ורד; ייצור ופיתוח פתרונות לאינסטלציה ביתית באמצעות שגיב. החברה הינה חברה-בת של גאון אחזקות. מנכ"ל קבוצת גאון וגאון אחזקות הוא גיא רגב ויו"ר הקבוצה הוא הראל בית און, שותף מנהל בקרן -ויולה צמיחה.

 

ויולה הינה הקבוצה הגדולה בישראל להשקעות פרטיות ממוקדות טכנולוגיה. הקבוצה המנהלת כ- 2.8 מיליארד דולר, הוקמה ב-1999 על ידי אהרן דוברת ז"ל, שלמה דוברת, הראל בית און, אבי זאבי, ורותי שמחה. מאוחר יותר הצטרף גם יונתן קולבר כשותף בקבוצה.

 

ויולה כוללת בתוכה מספר קרנות, בין היתר: ויולה ונצ’רס (לשעבר כרמל) מקרנות ההון סיכון המובילות בישראל, המנהלת כ - 1 מיליארד דולר; ויולה קרדיט (לשעבר פלנוס), המתמחה במתן הלוואות בתחומי הטכנולוגיה והעניקה עד היום אשראי בשווי של כ- 600 מיליון דולר; ויולה צמיחה, קרן צמיחה המשקיעה בחברות טכנולוגיה הנמצאות בשלבי צמיחה, ומנהלת כ- 440 מיליון דולר; ו- ויולה פרטנרס – גוף השקעות המנהל כ-300 מיליון דולר ומאפשר בעיקר למשקיעים פרטיים השקעה בקרנות הקבוצה ובתיק מגוון של השקעות פרייבט אקוויטי אחרות. הקבוצה השקיעה עד היום ב- 200 חברות המעסיקות כיום עשרת אלפים עובדים ברחבי הגלובוס, 80 מהן עדיין פעילות בפורטפוליו.

 

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון: "אנו שמחים על החלטת הדירקטוריון ורואים במהלך זה חשיבות רבה וערכית בקידום התעשייה הישראלית, לצד הזכות להיות חלק ממגשימי חזון פיתוח הנגב. במהלך השנה האחרונה צמחו משמעותית היקפי הפעילות של הקבוצה, והמפעל החדש, שיקום בשנים הקרובות, יאיץ את מגמת הצמיחה והרווח בקבוצה.

 

"עם זאת, כדי שנוכל לצאת לדרך וליישם את התכנית, שהינה בעלת השלכות נרחבות עבור קבוצתנו, הרי שחשוב להשלים מספר תהליכים, בין היתר, להמשיך ולפעול לביסוס מערכת יחסים ארוכת טווח עם מקורות, מתוקף היותם לקוח מרכזי של מפעל הפלדה וכן לנקוט בפעולות על מנת להבהיר למקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה הרלוונטיים את חשיבות תיקון תקנות העדפת תוצרת הארץ המעניקות העדפה לתוצרת כחול-לבן, מתוך החשיבות לחזק את התעשייה הישראלית המקומית.

 

"משיחות שקיימתי עם משרד הכלכלה ומשרדי ממשלה נוספים בעניין תיקון התקנות, הרי שהם נותנים רוח גבית חזקה למהלך, נחושים לפעול להשלמת התהליך בלוחות זמנים קצרים ומבינים את חשיבות הנושא לחברות יצרניות ישראליות כדוגמת חברתנו.

 

"בנוסף, בראייה רחבה ורצון לשיפור ההתייעלות התפעולית, נשקול בחיוב גם העתקת מפעלים נוספים של הקבוצה ו/או קווי ייצור מאזור הצפון והמרכז, כדוגמת מפעלים לייצור צנרת פלסטיק, למתחם בנאות חובב, כך שקבוצת גאון תהפוך לאחד המעסיקים הגדולים באזור הנגב. כמו-כן, אנו רואים חשיבות רבה בעובדי החברה, הידע והניסיון הרב ונפעל לשמרם במפעל החדש. במסגרת ההיערכות להקמת המפעל, הוקמה חברת נכסים ייעודית נפרדת אליה בכוונתנו להכניס שותף לטובת רכישת הקרקע, הקמה ומימון הפרויקט".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה