ניתוח טכני

מה עובר על מדד ת”א SME60?

האם המומנט של מניות השורה השלישית הגיע לסיומו לאחר שנים של גאות?

דובי קורן 17/12/2017 14:01

א+א-

לאחר ראלי מרשים מאוד בשנת 2016 ועליה של כ- 24%, מדד מניות השורה השלישית (מדד ה-SME60 שהחליף את מדד היתר 50) אבד השנה כ- 10% מערכו, כשכל אובדן הערך של המדד מגיע בחודש האחרון בו עבר לתשואה שנתית שלילית. האם המומנט של מניות השורה השלישית הגיע לסיומו לאחר שנים של גאות?

 

ניתוח טכני

 

תחילת שנת 2017 אופיינה בעיקר בחוסר תנודה ובמסחר בטווח דיי ברור במדד בין רמות מחיר של 810-755/60 נקודות במדד. לקראת הקיץ נראו סימני מוכרים ראשונים עם ירידה מתחת לאזור התמיכה ומשם למעשה המדד נכנס למגמה שלילית שקיימת עד היום.

 

התיקון של חודש ספטמבר אוקטובר היה נראה כמו שינוי מגמה אולם למעשה היא רק נתנה אפשרות יציאה מהמדד. בחודשיים האחרונים רואים תבנית שלילית במדד ומוכרים בלתי פוסקים בצורה עקבית, כאלה ששלחו את המדד לרמות שפל שנתיות.

 

מהבחינה הטכנית כל עוד המדד נסחר מתחת ל 687 שהוא השפל של ספטמבר הוא שלילי בטווח הקצר וזה אומר שכל עוד לא חוזרים מעל בצורה ברורה המדד יכול להמשיך ולרדת, יעד יורד קרוב קיים ברמה של 475 והוא סגירת יעד של המהלך היורד אחרון. אין זה אומר כמובן שצריך לרכוש את המדד ברמה זו אלא רק לעקוב אחרי עוצמת המוכרים ולא מעבר.

 

למה אני מזכיר את המדד דווקא עכשיו? ראשית התקופה השלילית שאופפת אותו לא קיימת בשאר השוק, שנית תחילת שנה היא זמן בו עושים התאמות בעיקר ודוחפים מניות קדימה, האם גם תחילת 2018 תביא לפתיחה חיובית במדד?

 

גרף מדד ת"א SME60

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה