חדשות שוק ההון

איסתא תקים ותשכיר מבנה תעשייה לחברת הלוגיסטיקה אוריין ל-15 שנה

דמי השכירות ההתחלתיים יעמדו על כ-7 מיליון ש"ח בשנה; החברה מנהלת מו"מ להשכרת יתר השטחים שבבעלותה באזור המבנה, ולקידום עסקאות נוספות במיקומים אסטרטגיים במודל דומה

מערכת ספונסר 14/12/2017 09:10

א+א-

’איסתא נכסים’, חברה-בת בבעלות מלאה של ’איסתא ליינס’, הודיעה כי חברת הבת "בית חלקיה – לוגיסטיקה", הצפויה להיות מוחזקת בשרשור של 50.1%, תקים מבנה תעשייה במושב בית-חלקיה שבשפלה, בשטח של 19 אלף מ"ר, ותשכיר אותו לחברת השילוח והלוגיסטיקה הישראלית ’אוריין’ ל-15 שנה תמורת דמי שכירות שנתיים של כ- 7 מיליון שקל, שיעלו עד לסך שנתי של כ- 7.5 מיליון שקל.

 

לאחר מכן, החל מתום השנה ה-15 קיימת לאוריין אופציה להארכת השכירות לשתי תקופות נוספות, הראשונה תקופה בת 5 שנים, והשניה בת 4 שנים ו-11 חודשים, כאשר בתקופת השכירות הנוספת הראשונה יעלו דמי השכירות ב-5% ובתקופת השכירות הנוספת השניה יעלו דמי השכירות ב-5% נוספים. איסתא תמסור את המבנה לאוריין תוך 24 חודשים ממועד קבלת ההיתרים. איסתא מעריכה כי נוסף על עלות הקרקע, עלות הקמת המבנה תעמוד על כ-55 מיליון שקל.

 

שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים: "החברה ממשיכה לפתח את תחום הלוגיסטיקה בו היא רואה עניין אסטרטגי ארוך טווח. אנו שמחים על חתימת ההסכם עם חברת אוריין המהווה שלב נוסף במימוש האסטרטגיה העיסקית שלנו בתחום הנדל"ן ליצירת תזרימי מזומנים שוטפים לטווח ארוך.

 

"העסקה עם אוריין מהווה שלב ראשון בהשבחת הקרקע שלנו במושב בית חלקיה ובימים אלו אנו מקדמים משא ומתן עם גורמים נוספים להשכרת יתר המגרשים הזמינים לבניה מיידית בבית חלקיה. לאור זאת, החברה מקדמת התקשרויות דומות עם מושבים נוספים במיקומים אסטרטגיים על מנת לפתח ולהשביח קרקעות נוספות שייצרו ערך עבור בעלי המניות שלנו", הוסיף סיבוני.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה