ניתוח טכני

מדד הדקס: תיקון טכני או שינוי מגמה?

מדד הדקס הגרמני נסחר מעל רמת תמיכה חשובה. האם מכאן חוזרים לשיא או שהמימוש יעמיק?

דובי קורן 06/12/2017 12:56

א+א- 1

מדד הדקס הגרמני (30 DAX) - מכיל את 30 החברות העיקריות הנסחרות בבורסה לני"ע של פרנקפורט. המדד מחושב כל שנייה. מערכת Xetra מודדת את ביצוע 30 החברות המרכיבות את המדד ומשערכת את ערכו. בשל כמות חברות קטנה יחסית, המדד אינו מייצג בהכרח את הכלכלה הגרמנית. בין החברות הנסחרות במדד ניתן למצוא את אדידס, דויטשה בנק, אליאנס, דויטשה טלקום, דיימלר, מרק, סאפ ועוד.

 

ניתוח טכני

מסוף אוגוסט יצא המדד למהלך עולה חזק מאוד שהביא לפריצת שיא ברמה של 12800/900 נקודות וקביעה של שיא חדש במרה של 13500 נקודות לערך. בחודש נובמבר האחרון יצא המדד לתיקון יורד אשר החזיר את המהלך העולה האחרון מהשיא חזרה לאזורי התמיכה סביב 12800/900 נקודות.

 

החזרה כלפי מטה של המהלך האחרון במדד הינה איתות אזהרה ראשון מהגרף. בשבועות האחרונים אנו רואים ניסיונות חוזרים לפתח מהלך עולה, ניסיונות אלה נבלמו פעמיים ברמה של 13200 נקודות שיוצרים שיא יורד ראשון על הגרף.

 

למרות נקודות החולשה על הגרף הנחה הטכנית שצריכה להיות היא שכל עוד המדד נסחר מעל לגבוה האחרון ברמה של 12800/900 נקודות הקרדיט ינתן לקונים וזה אומר שעד שהמוכרים לא מגבירים את המכירות הנחה היא שהמגמה החיובית נמשכת כל עוד לא נאמר אחרת.

 

ירידה מתחת ל 12800 תהיה שלילית ויכולה לפתוח תבנית לירידות שערים שיעדה המלא עומד אל אזור של 12200 נקודות.

 

גרף מדד ה- DAX; מקור: Sponser Charts

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כרגע כמו שנראה הולכים ל 12400

    משם כבר נחליט
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אלי1234 06/12/2017 14:19