ניתוח טכני

מניה שתיקנה לאחרונה וצפויה לחזור למומנטום חיובי

מניית בוסטון סיינטיפיק מתבססות מעל רמת תמיכה חשובה וקיימת אפשרות לתיקון עולה. להלן הנחת עבודה ויעדים לטווח הקצר

דורון מיטרני 04/12/2017 15:57

א+א-

בוסטון סיינטיפיק (סימבול: BSX) – החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת של אביזרים וציוד לשימוש רופאים מנתחים במגוון רחב של תחומי התמחות. המוצר המוכר ביותר של החברה הינו הסטנט שנועד לפתוח עורקים סתומים. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד ה- S&P500 לפי שווי שוק של 40 מיליארד דולר.

 

החברה דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הנוכחי השלישי בתאריך 26.10.17. ההכנסות הסתכמו ב-2.22 מיליארד דולר לעומת 2.11 מיליארד דולר והרווח הנקי נאמד ב-432 מיליון דולר לעומת רווח של 368 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. למרות התוצאות החיוביות המניה הגיבה בירידה אשר הביאה לשינוי המגמה בנייר. קודם לכן המניה נסחרה במחר שיא של 12 שנה.

 

בשבוע שעבר החברה הודיעה כי היא משהה את השקת מוצר ה- LOTUS Edge כדי להטמיע שינויים בהליך הייצור וכן בעיצוב המצור. ההשקה באירופה מתוכננת ברבעון הקרוב ובתחילת השנה לבקש מה- FDA אישור שיווק בארה"ב. המניה הגיבה בירידה חדה של כ- 9% בשני ימי מסחר.

 

מהזווית הטכנית, המניה התהפכה בשבוע שעבר מעל לאזור התמיכה 25.65-26 דולר. בהמשך השבוע המניה המשיכה להתבסס מעל אזור זה. אזור התמיכה הינו השיא שנקבע בחודש פברואר ונפרץ כלפי מעלה בחודש אפריל. בחודש מאי אזור המניה התהפכה מעל אזור הפריצה שהפך לתמיכה שטרם נשברה.

 

גרף מניית BSX; מקור: StockCharts.com

 

ההתבססות הנוכחית מגדילה את האפשרות לתחילת תיקון לאחר ירידה חדה. יחד עם זאת, יתכן והמניה לא תצליח לתקן כלפי מעלה בעוצמה, דבר אשר יחזיר אותה לבדוק את אזור התמיכה פעם נוספת ולאחר מכן הכרעה על כיוון המניה בטווח זמן הקצר.

 

הטריגר החיובי יתקבל בסגירה מעל אזור 26.4 דולר והצפי הוא לתיקון חזרה לאזור 28-28.1 דולר בטווח הקצר כאשר אזור 27 מהווה התנגדות נקודתית. במידה והמניה תצליח לתקן אל עבר היעד יהיה ניתן לגזור יעדים חדשים עד לשיא האחרון סביב 30 דולר. סגירה שלילית מתחת ל- 25.6 דולר תחשב כאיתות שלילי

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה