חדשות שוק ההון

בתי ההשקעות הלמן-אלדובי ואיביאי חתמו על הסכם למיזוג פעילות הגמל

על פי ההסכם, IBI צפוי להגיע לאחזקה של עד 35% ממניות החברה הציבורית הלמן-אלדובי. החברה הממוזגת תנהל כ-50 מיליארד ש״ח שמרביתם בתחום הגמל, השתלמות ופנסיה

מערכת ספונסר 30/11/2017 16:48

א+א-

בתי ההשקעות הלמן-אלדובי ו-IBI חתמו היום על הסכם למיזוג פעילות הגמל שלהם. ההסכם אושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות. מטרת ההסכם היא לנצל את היתרונות היחסיים של שני הצדדים לטובת מקסום ערך בפעילות משותפת בתחום הגמל, ההשתלמות והפנסיה. שם חברת הגמל ישונה להלמן-אלדובי-אי.בי.אי גמל ופנסיה.

 

החברה הממוזגת תנהל כ- 50 מיליארד ש״ח שמרביתם בתחום הגמל השתלמות ופנסיה. יצויין כי בשנים האחרונות ביצעה חברת הגמל של הלמן-אלדובי סדרה של מיזוגים מוצלחים ובכלל זה המיזוג עם הדס ארזים, רכישת קופות הגמל של בנק יהב, תגמולים במושבים, קרן הפנסיה המגן וקרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין ועוד.

 

מתווה העסקה כולל מיזוג של חברות הגמל בתמורה להקצאת מניות חדשות של הלמן אלדובי השקעות הציבורית ל- IBI, ורכישת מניות נוספות של הלמן אלדובי השקעות מגורמים נוספים על ידי IBI. לאחר מיזוג החברות והרכישות הנוספות, צפויה IBI להחזיק בכ- 35% מהלמן-אלדובי בית השקעות. תמחור העסקה ייקבע סופית על פי הדוחות הכספיים האחרונים נכון למועד השלמת העסקה, עם קבלת כל האישורים הנדרשים. על פי נתוני דוחות רבעון שלישי 2017, צפויה ההקצאה להגיע לכ- 25% מהחברה הממוזגת. כאמור שיעור ההקצאה והמחיר המדויק ייקבעו במועד השלמת העסקה.

 

החברה הממוזגת רואה חשיבות רבה במומחיות גבוהה בניהול ההשקעות ובהון האנושי הנדרש להשגתה. צוות השקעות הגמל של IBI בראשותו של ליאור יוחפז יעבור במלואו לחברה הממוזגת וישתלב בו בתפקידי מפתח. מנכ"לי שתי חברות הגמל, איתי ברדה ושרון גילרן נוריאל, יעבדו בשיתוף פעולה על תהליך המיזוג לטובת יישומו המוצלח.

 

העסקה כפופה לקבלת האישורים וההיתרים הנדרשים מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר וכן קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים קודם כניסתה לתוקף. הצפי הוא כי העסקה תושלם במהלך המחצית הראשונה של 2018 עם השלמת התנאים הנדרשים וקבלת ההיתרים כאמור.

 

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי: "מצאנו ב-IBI שותפים מצויינים עם הון אנושי איכותי ויתרונות עסקיים יחודיים אשר צפויים לתרום משמעותית להצלחת החברה בכל תחומי פעילותה. לבית ההשקעות הלמן-אלדובי ניסיון רב ומוצלח בהטמעה של מיזוגים ובכל אחד מהמהלכים ניתן דגש ליצירת מצב של win win לכל הצדדים והמעורבים. אנו בטוחים כי היתרון לגודל הנובע מהמיזוג יחד עם הסינרגיה בכניסתו של גוף מוסדי מרכזי כמו IBI כבעל אחזקות מהותיות בחברה הציבורית צפויים לתרום משמעותית לערך של בית ההשקעות הלמן-אלדובי, לציבור הלקוחות, לעובדים, לסוכנים וליועצים."

 

עדו קוק, מנכ"ל IBI בית השקעות: "מיזוג החברות נועד להרחיב באופן משמעותי את פעילות זרוע חסכון ארוך הטווח של IBI, הן בהיקפה והן במגוון המוצרים באמצעות כניסה לעולם הפנסיה. אנחנו בתקופה של מובילות בתשואות וצמיחה בהיקף הנכסים, כולל נכסים בהיקף של מיליארד ₪ בקופות גמל מחקות מדד הייחודיות ל- IBI. חיפשנו שותף אסטרטגי שעמו נוכל ליהנות מהיתרון לגודל, לנצל את היכולות של כל גוף, ולהפוך לגורם דומיננטי בשוק. הפעילות של הלמן-אלדובי משתלבת עם הפעילות שלנו באופן אידיאלי ויוצרת חיבור נכון של עוצמות, נכסים ויכולות. באנו להיות שותפים אקטיביים ומעורבים בכל ההיבטים של החברה הממוזגת. הלקוחות ייהנו מיתרון הגודל והמומחיות הגבוהה בניהול השקעות."

 

עורכי הדין שייצגו את הצדדים בעסקה: עו״ד יאיר שילוני ועוה״ד תימור בלן ממשרד גורניצקי ושות’ ועורכי הדין אודי אלפסי ועו"ד רועי רייס ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות’.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה