אחרי תיקון חזק בחודשים האחרונים, המניה הזו צפויה לחזור למומנטום חיובי

מניית ענקית המדיה דיסני זינקה לאחרונה משפל תקופתי. להלן הנחת עבודה לטווח הקצר

דורון מיטרני 20/11/2017 13:40

א+א-

וולט דיסני (סימבול: DIS) – ענקית מדיה ותאגיד השידור השני בגודלו בעולם במונחי שווי שוק. התאגיד שולט בפארק השעשועים דיסניוורלד ועוד 13 פארקים ברחבי העולם, אולפני וולט דיסני, אולפני פיקסאר של סטיב ג’ובס, רשת ABC, ערוץ ESPN ועוד. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד הדאו ג’ונס לפי שווי שוק של 159.67 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה בתאריך 9.11.17 את הדו"ח הרבעוני ופספסה את תחזיות האנליסטים ב- 8 סנט. החברה דיווחה על רווח של 1.07 דולר למניה כאשר ההכנסות הסתכמו ב- 12.78 מיליון דולר, נמוך בכ- 2.7% מהרבעון המקביל אשתקד. בנוסף, החברה עדכנה שהיא מתכננת להשיק בקרוב שירות הזרמת וידאו (סטרימינג) בדומה לזה של נטפליקס והולו. החברה החלה בחודש אוגוסט להסיר את תכניה מנטפליקס (סרטי וולט דיסני, פיקסר ומרוול) כפועל יוצא.

 

בתחילת החודש החברה עלתה לכותרות לאחר פרסום על אפשרות רכישה של נכסי חברת הבידור והמדיה פוקס המאה ה- 21 (סימבול: FOX) מידי רופרט מרדוק, בעל השליטה בניוז קורפ. פוקס פוצלה מניוז קורפ בשנת 2013.

 

מניית דיסני ירדה מהשיא האחרון בכ- 10% (נכון לשער הסגירה של יום שישי) והשלימה זינוק של ג- 6% מתחילת החודש בהשפעת הפרסומים הנ"ל.

 

מהזווית הטכנית, המניה פרצה לאחר פרסום הדו"ח את אזור 102.9-103 דולר. רמת התמיכה שנשברה בחודש אוגוסט האחרון כפי שניתן לראות בגרף המצורף. בימי המסחר האחרונים המניה מתבססת מעל אזור זה שחוזר לשמש כתמיכה ומבנה גרף המחירים התחלף למבנה של מגמה עולה (שיאים ושפלים עולים).

 

גרף מניית DIS; מקור: StockCharts.com

 

הנחת עבודה – ההתבססות הנוכחית מגדילה את האפשרות לתחילת מהלך עולה המשכי, במסגרת התיקון העולה שיצא לדרך מתחילת החודש. אזור 106 דולר סומן כהתנגדות קרובה וזאת שתכריע בטווח זמן הקצר אם התיקון זינוק הנוכחי היה רק תיקון במסגרת המגמה היורדת של החודשים האחרונים או שינוי מגמה וחזרה לשיא סביב 114 דולר.

 

מכיוון שאזור 106 מהווה אזור מפתח נמתין לפריצתו כלפי מעלה כדי לקבל טריגר חיובי אמין יותר. סוחרים ככל הנראה יפתחו פוזיציה בסמוך לתמיכה 102.9-103 ויחזקו את הפוזיציה בפריצה אמינה של 106 דולר. היעד הקרוב סומן סביב 112 דולר והיעד הסופי סביב השיא ב- 114 דולר.

 

בהצלחה

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה