המימוש במניית אלביט מערכות – תיקון טכני או שינוי מגמה?

המשקיעים התאכזבו מהדוח האחרון של חברת אלביט מערכות והמניה הגיבה בהתאם. לאן הולכים מכאן?

דובי קורן 19/11/2017 14:29

א+א- 3

אלביט מערכות – החברה עוסקת בפיתוח וייצור של מערכות לחימה אלקטרוניות ואמצעי לחימה מתקדמים עבור השוק הביטחוני. החברה מפתחת ומשווקת מערכות אלקטרוניות ואלקטרו אופטימיות מתקדמות למגוון רחב של לקוחות ברחבי העולם. החברה מתמחה בפיתוח של מערכות שליטה ובקרה לשוק הצבאי, השבחת כלים צבאיים, טייס, רכב ושייט ובפיתוח של כלי טייס בלתי מאוישים. החברה נסחרת במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 20.8 מיליארד ₪.

 

החברה דיווחה בתאריך 14/11/2017 את תוצאותיה לרבעון השלישי. החברה הציגה גידול של 2.5% בהכנסות ל-800 מיליון דולר וגידול של 7.7% ברווח (Non-GAAP) שמיוחס לבעלי המניות לרמה של 67.3 מיליון דולר.

 

מהזווית הטכנית, החברה נסחרת במגמה עולה בשנים האחרונים ורק בחודש שעבר קבעה שיא חדש ברמה של 53740 נקודות. לאחר שבועיים של תנועה ברמות שיא מעל 52000 נקודות יצאה המניה למימוש בימים האחרונים כשהדוחות מהשבוע שעבר האיצו את המגמה השלילית.

 

גרף מניית אלביט מערכות; מקור: Sponser Charts

 

הבוקר הגיעה המניה לאזור תמיכה על הגרף ברצועה של 47600-48100, רמה זו הינה השיא מחודש אוגוסט האחרון שנפץ ונבדק לאחר מכן ובחודש ספטמבר האחרון (מסומן על הגרף המצורף).

 

הירידה האחרונה הייתה עמוקה יחסית במונחים של המניה, בנוסף, החברה החזירה את כל המהלך העולה האחרון מאוגוסט וזהו סימן אזהרה בטווח הקצר. למרות העליות הקלות אליהן עברה המניה לאחר הפתיחה מוקדם לדעת האם ההיפוך יחזיק. רצוי להמתין יום נוסף ולראות קונים שדוחפים קדימה ואז לדעת שאכן המניה בשלה לתיקון עולה כלשהו. תיקון עולה במידה ויגיע להערכתי יהיה מוגבל מאוד ויעדו יהיה לאזור של 51000 נקודות.

 

שבירה של רמת התמיכה תהיה שלילית בטווח הקצר ויכולה לא רק לשלוח את המניה להמשך ירידות אלא לסיים את המגמה העולה ארוכת הטווח במניה. בראיה שבועית ארוכת טווח לא ראינו תיקון עמוק שכזה הרבה מאוד זמן.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אלביט מערכות בעיתית למרות החוזים שלה

  בכל פרויקט המון כסף הולך לקבלנים חיצוניים לכן לא מתרוממת עם רווחים למרות החוזים המצוינים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  איזוטופ 19/11/2017 17:44

 2. 2
  או שתתמך ולשיא חדש

  הכל יכול להיות..... כל עוד מעל תמיכה... קרדיט לקונים בכל זאת נייר חזק.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 19/11/2017 14:42

 3. 3
  שתעלה לבנות כתף ימין

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  trader44 19/11/2017 14:35