ניתוח טכני

האם נוצרה הזדמנות קניה במניית ג’נרל אלקטריק?

מניית ג’נרל אלקטריק ירדה 30% ב- 52 השבועות האחרונים, האם התחתית במניה קרובה?

דובי קורן 13/11/2017 16:14

א+א- 1

ג’נרל אלקטריק (סימול- GE) – קונצרן בין לאומי אמריקאי הפועל במגוון רחב של תחומים - כלכלה, תעשייה, תשתיות, בידור, תקשורת רפואה ועוד. מניות החברה נסחרות בבורסה של ניו יורק ונכללות במדד האס אנד פי 500 והדאו גונס 30, לחברה שווי שוק של 177.7 מיליארד דולר.

את השנה האחרונה משקיעי אחד הקונצרנים הגדולים בעולם ירצו לשכוח, ב- 52 השבועות האחרונים אבדו מניות החברה מעל 30% מערכן.

 

לאחר שהחליפה מספר מנכלים בתקופה האחרונה, הודיעה החברה לפני פתיחת המסחר שתחתוך את הדיבידנד הרבעוני שהיא מחלקת ב 50% ל- 12 סנט למניה. בנוסף, פועלת החברה במיקוד פעילותה והיא תתמקד בעיקר בתחום התעופה, החשמל, הרפואה והאנרגיה המתחדשת. בפגישת המשקיעים שתתקיים היום נדע בדיוק איזה תחומים וחטיבות יעמדו למכירה. מנכל החברה החדש ג’ון פלאנרי העביר עוד שורה של צעדים בהם הורדת חברי הדירקטוריון מ- 18 ל- 12, ותוכנית רכישה של מניות החברה עד 3 מיליארד דולר לפי CNBC.

 

בתגובה לחדשות מניות החברה נסחרת במחזור ער ובתנודתיות ערה במסחר המוקדם, נכון לכתיבת שורת אלה המניה עברה לירידות שערים לאחר שנסחרה מוקדם יותר בעליות נאות.

 

ניתוח טכני

 

מניות החברה נסחרות במגמה שלילית מחודש אפריל האחרון כשירדה מאזור של 28.5 דולר למניה. המגמה השלילית בנייר החריפה מחודש ספטמבר האחרון בו שברה נמוך נוסף. בדוחות האחרונים שפורסמו בחודש שעבר פתחה המניה בירידות חדות אולם סגרה בעליה קלה ואנחת רווחה נשמעה מהשקיעים, אולם זה לא החזיק יותר מידי וכבר בימי המסחר הבאים צללה המניה לנמוכים חדשים.

 

בשבועיים האחרונים נראה שיש רגיעה במניה. המניה נעצרה בנמוך תקופתי של 19.63 דולר למניה ונראה שכל האזור של 19.8-20 דולר הינו אזור שמחזיק בשלב זה.

 

ביום שישי האחרון עלתה המניה במחזור ער גם ביחס לימים האחרונים. טריגר טכני חיובי יהיה בסגירה מעל 20.55 דולר למניה שיכול להביא לתיקון עולה קרוב ויעד לאזור של 22 דולר בשלב ראשון.

 

חשוב לציין שהמניה צפויה להיות תנודתית היום בגלל מפגש המשקיעים בארה"ב והחדשות שיצאו משם, בנוסף החברה נסחרת במגמה שלילית ולחץ המוכרים אינו צפוי להעלם בקרוב, לכן מדובר כאן בתיקון עולה בלבד ולא מעבר לכך.

 

גרף מניית AMZN; מקור: StockCharts.com

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    שים גרף מאז 2009 התמונה תיתבהר עוד

    יותר לא ממליץ
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    capital junior 13/11/2017 16:20