האם המימוש האחרון במניה הזו יצר הזדמנות קניה?

מניית אקטיביז’ן בליזארד ירדה בחדות לאחר פרסום הדוח הרבעוני וכעת קרובה לרמת תמיכה חשובה

דובי קורן 07/11/2017 14:53

א+א- 1

חברת אקטיביז’ן בליזארד (סימול- ATVI) מפתחת משחקי וידאו הגדולה בעולם. מדובר במיזוג של חברת אקטיביז’ן ובליזארד שנחתם בשנת 2008 ובכך עקפה את חברת EA שדורגה במקום הראשון. החברה אחראית בין היתר על כותרים כמו World of Warcraft ו- Call of Duty. לקראת סוף שנת 2015 רכשה את חברת King, יצרנית משחק הקנדי קראש, תמורת כ- 6 מיליארד דולר. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ונכללות במדד הנאסד"ק 100 לפי שווי שוק של 46 מיליארד דולר.

 

בשבוע שעבר פרסמה החברה את דוחותיה לרבעון השלישי של השנה, החברה פספסה את צפיות האנליסטים ודיווחה על רווח של 0.43 דולר למניה מול צפי שוק של 0.45 דולר. בתגובה ירדו מניות החברה לאחר פתיחה חיובית ושיא חדש, ירידות שנמשכו גם ביום המסחר האחרון.

 

ניתוח טכני

 

מניות החברה נסחרות בתנועה צידית בחודשים האחרונים, רמות שיא שנקבעו באוגוסט – ספטמבר האחרונים ברמה של 66.6 דולר למניה אל מול אזורי תמיכה ברצועת מחיר של 59.8-60 דולר למניה.

 

אזורי השיא נבדקו שוב ביום שישי האחרון לאחר פרסום הדוחות ומשם הגיעו מוכרים אגרסיביים אשר שלחו את המניה לירידות שערים חדות. גם אתמול המשיכה המניה במגמה השלילית בליווי מחזורי מסחר ערים כשהיא מתקרבת לאזורי התמיכה שצוינו לעיל.

 

גרף מניית ATVI; מקור: StockCharts.com

 

קרבה לאזור תמיכה על הגרף מביאים להזדמנות בטווח הקצר. סוחרים אגרסיביים יחפש את המפגש עם אזור התמיכה או מעט מתחת וימתינו להיפוך כדי לרכוש את המניה. מנגד סוחרי שורט ממתינים לראות את כוחם של המוכרים וירצו להאיץ את המגמה כלפי מטה ע"י פתיחת פוזיציית שורט על המניה.

 

לבעלי הסבלנות רצוי להמתין עוד מספר ימים לראות האם התמיכה מחזיקה יחד עם אווירה חיובית כמו שקיימת בשווקים יכולים להחזיר את המניה שוב למהלך עולה ולבדוק שוב את רמות השיא. שבירת התמיכה תהיה שלילית ויכולה לשלוח את המניה למימוש של כ 5 דולר לאזור של 55 דולר מכיוון שאני רואה את הסיכוי של 50/50 לכל תרחיש רצוי להמתין להחלטת השוק ורק אז לפעול.

 

בהצלחה לסוחרים

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    סיסמה

    אלי ודובי שלום, אשמח לחזרתכם לבירור קצר 052-2796000 תודה

    דני 09/11/2017 10:11