מחזיקים את המניה הזו? אולי הגיע הזמן למכור

התגובה הצוננת לדוחות סיטי גרופ הביאה לירידה חדה במניה. האם מדובר בשינוי מגמה?

דובי קורן 16/10/2017 16:51

א+א-

קבוצת סיטי (סימול- C) הוקמה בשנת 1812 ומרכזה בניו יורק. החברה פועלת כקבוצת אחזקות בנקאית בינלאומית. החברה מספקת מגוון שירותי בנקאית ופיננסים ברחבי העולם. לחברה מספר חטיבות עסקיות, חטיבת המגזר הפרטי, חטיבת בנקאות להשקעות, חטיבת שירותים פיננסים וחטיבת ניהול ההשקעות. החברה נסחרת במדד אס אנד פי 100 ואס אנד פי 500 לפי שווי שוק 205.5 מיליארד דולר.

 

החברה פרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי של השנה ב 12.10 ועקפה את תחזיות השוק. החברה דיווחה על רווח של 1.42 דולר למניה, מול צפי שוק אשר עמד על 1.32 דולר למניה. למרות הדוח החיובי ירדו מניות החברה באותו היום כ 3.5%.

 

הבוקר קבל הבנק עדכון המלצה מהחזק למכירה ע"י הבנק הצרפתי סוסייטה גנרל. בתגובה המניה ירדה במסחר המקודם בכ– 1%.

 

ניתוח טכני

למרות המימוש האחרון לאחר הדוחות הכספיים אשר פורסמו ביום חמישי האחרון, מניות החברה עדיין נהנו מעליה של 50% בשנה האחרונה והגיעו לרמות שיא מאז שנת 2009. לשיא כל הזמנים החברה ככל הנראה לא תוכל להגיע לעולם לאחר הגיוסים והדילולים שנעשו כדי לחזק את ההון והחוסן של הבנק בעיצומו של המשבר של 2008

 

בטווח הקצר מניות החברה סובלות ממומנט שלילי של 6 ימי ירידה רצופים אולם עיקר הירידה התרחשה ביום חמישי האחרון לאחר פתיחה חיובית וסגירה שלילית מאוד בעקבות הדוחות.

 

למרות זאת מהבחינה הטכנית על הגרף לא קרה דבר, כל עוד מניות החברה נסחרות מעל רמה של 70 דולר אפשר לומר שכל התיקון האחרון הינו תיקון טכני טבעי לחלוטין למהלך האחרון של חודש ספטמבר מ 66 ועד לרמות השיא האחרונות קצת מעל 76 דולר.

 

הערכה טכנית לטווח הקצר תהיה ירדה לאזור של 70 דולר והתמודדות איתו בימים הקרובים, סביר שנראה מרמה זו ריבאונד עולה כלשהו השאלה עם זה יהיה לשיאים חדשים או ליצירת שיא יורד על הגרף.

למעקב לתקופה הקרובה.

 

גרף מניית C; מקור: StockCharts.com

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה