ניתוח טכני category name

מניית אמזון התהפכה על תמיכה חשובה, האם קיבלנו הזדמנות קניה?

הירידה במניה נבלמה אמש מעל רמת תמיכה חשובה. להלן הנחת עבודה ויעדים בטווח הקצר

דורון מיטרני 26/09/2017 15:42

א+א-

אמזון (סימבול: AMZN) – החברה מפעילה קבוצת אתרים גדולה ומוכרת לכולם, כשביניהם ניתן למצוא את אתר אמזון, אתר הקמעונאות הגדול בעולם, מנוע החיפוש אלקסה, קורא הספרים האלקטרוני אמזון קינדל ו- AWS היחידה העסקית למחשוב ענן עם נתח שוק של כ- 47%.

 

מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ונכללות במדדים נאסד"ק 100 ו- 500 S&P לפי שווי שוק של 451.46 מיליארד דולר.

 

אמזון פרסמה את המאזן האחרון בתאריך 27.07.17 לאחר נעילת המסחר ודיווחה על עליה של 25% בהכנסות ל- 38 מיליארד דולר, אולם הרווח הנקי ירד בחדות מ- 857 מיליון דולר ברבעון המקביל לרמה של 197 מיליון דולר ברבעון הנוכחי. האנליסטים ציפו לרווח של 1.42 דולר למניה ובפועל החברה דיווחה על 0.4 דולר למניה.

 

ערב פרסום המאזן המניה נסחרה במחיר שיא כל הזמנים ובמהלך המסחר המניה נגעה במחיר 1053 דולר, אולם חתמה בירידה קלה. את יום המסחר למחרת פתחה בירידה ומאז המניה התממשה בכ- 10%, כאשר מרבית הירידה נבעה ממימוש רוחבי במניות הטכנולוגיה הנכללות במדד הנאסד"ק 100, ובפרט מניות ה- FANG (פייסבוק, אמזון, נטפליקס וגוגל).

 

מהזווית הטכנית, הירידה נבלמה אמש (ב’) מעל אזור התמיכה האופקי 935-940 דולר. אזור זה בלם הירידות מספר פעמים במהלך החודשים האחרונים ויתכן שגם הפעם המניה תתהפך ותתקן כלפי מעלה, אולם ככל שמספר הפעמים בהם המניה נוגעת ברצועת תמיכה, כך נחלשת עוצמתה ועתידה להישבר

 

גרף מניית AMZN; מקור: StockCharts.com

 

הנחת עבודה – בשלב זה קיימת אפשרות לתיקון עולה נקודתית חזרה לאזור 960 דולר ותצורת התיקון, במידה ויתקבל, תכריע בטווח הקצר את כיוון המניה. תיקון אגרסיבי כלפי מעלה עשוי לפתוח מהלך תיקון עולה חזרה לרף ה- 1,000 דולר בעוד שתיקון אנמי ככל הנראה יכריע את כיוון המניה בטווח הקצר-בינוני, כלפי מטה. הטריגר יתקבל בסגירה מתחת ל- 932 דולר ויסלול את הדרך לאזור 880 דולר כיעד ראשון.

 

למעקב צמוד

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה