רגע לפני ההשקה - האם הגיע הזמן למכור את מניית אפל?

מניית אפל נסחרת סמוך לשיא כל הזמנים ערב לפני השקת מכשירים חדשים והמניה מתרחקת מהשיא

דובי קורן 11/09/2017 16:12

א+א-

חברת אפל (סימול: AAPL) – עוסקת בתכנון, עיצוב, ייצור ושיווק של מחשבים, נגני מוסיקה, טלפונים סלולריים, טאבלטים, שעונים חכמים. בנוסף מספקת החברה מערכות הפעלה חנות מוסיקה מכוונת ומגוון תוכנות ווידאו ועריכה המותאמות לסדרות המחשבים אותם מייצרת החברה. לחברה יש עוד מגוון רב של מוצרים לקהלי יעד שונים ומגוונים. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק והיא שייכת למדדים המובילים אס אנד פי 100, ו 500, נאסד"ק 100 והדאו ג’ונס 30 ולה שווי שוק של 819.4 מיליארד דולר.

 

עשור לאחר השקת האייפון הראשון, חברת אפל תציג מחר את מכשירי הדגל החדשים שלה. ע"פ דיווחים האייפון החדש לא יקרה אייפון 8 אלא אייפון X לרגל עשור להשקת המכשיר הראשון. פרסומים בדבר המכשיר מציינים שהדגם היוקרתי שלו עשוי להגיע למחיר של 1000 דולר ליחידה. בנוסף לאייפון תציג החברה עוד חידושים במוצרי החברה אולם האייפון שהוא מכשיר הדגל צפוי לתפוס את תשומת הלב המקסימלית.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נסחרת לאחר ראלי מדהים ביותר, המניה הוסיפה לערכה 60 דולר מהשפלים של נובמבר סביב 105 דולר עד לרמות שיא חדשות במחיר 165 דולר אשר נקבעו לפני כשבוע וחצי. בשבוע שעבר ריכזה המניה מחזורי מסחר ערים כשהיא יורדת בכל ימות השבוע (שבוע מקוצר לרגל הלייבור דיי) ונועלת את השבוע בנמוך שבועי ומתחת לשיא האחרון ברמה של 162.5 דולר למניה.

 

למרות הירידה מהשיא האחרון המצב הטכני הכללי של המניה עדיין חזק מאוד שכן כל עוד היא נסחרת מעל 155 דולר הקרדיט ניתן לקונים ולכן ההנחה היא כל ירידה לצורך עליה בשלב זה.

 

גרף מניית אפל

מקור: StockCharts.com

 

למרות שזה יוצא מן הכלל, לא פעם השוק קבל באכזבה את פני המניה לאחר השקת מכשירים ולכן ייתכן מאוד שחלק גדול מאוד מהציפיות של המשקיעים מגולמות במחירי המניה.

 

בטווח הקצר השארות מתחת ל 162.5 דולר תהיה שלילית עם סיכוי לא רע לבדוק את רמת 155 דולר עוד השבוע, ירידה מרמה זו תיתן איתות שלילי עם סיכוי לבדוק את השפלים האחרונים סביב 142 דולר. חשוב לציין ששיאים חדשים במידה ויגיעו יסירו את חששות המשקיעים ובמקרה זה נראה שאזור 180 דולר הינו יעד קרוב מתמיד אולם אני נותן לתרחיש זה סבירות נמוכה יותר.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה