איגוד נותני שירותי מטבע מוסדרים מעריכים היום כי "סביר להניח שבטווח הקרוב נראה את הדולר מתבסס ברמות של 3.35-3.40 ₪ לדולר ומומלץ לגדר את הסיכון. יחד עם זאת, לטסים לחו"ל בחודשי הקיץ כדאי לנצל את השער הנמוך ולא לנסות לתזמן את רכישת המט"ח".

 

באיגוד מוסיפים כי הדולר המשיך במגמת ההיחלשות השבוע מול השקל וסגר את חצי השנה הראשונה ב 3.483 (יום ו, שער רציף), במהלך שבוע המסחר הדולר הגיע לרמה של 3.479 של שלוש שנים, בכך שבר את רף התמיכה של 3.5. מתחילת השנה השקל מציג ביצועים מרשימים מול הדולר והתחזק ביחס אליו באזור ה-9%.

 

לדברי מוטי הרוש, ראש תחום המט"ח והריביות באיגוד נותני שירותים פיננסים מוסדרים, הדולר נחלש מכמה גורמים: עסקאות אקזיט שונות, עסקאות נשק, עסקאות גז וצמיחה חזקה גורמים אלו מאפשרים ייסוף לשקל. הרוש מעריך כי ישנה סבירות גבוה כי בטווח הקצר הפיחות בדולר ימשך אך בטווח הארוך הפער עשוי להיסגר לאור צפי העלאות הריבית בארה"ב ובישראל (הצפי בישראל רחוק יותר) וכן הפרש רמות האינפלציה השונות בין המדינות.

 

באיגוד אומרים כי לעומת היצואנים שנפגעים משער הדולר הנמוך, ישנן מספר קבוצות שהדולר החלש מיטיב עמם: ציבור המטיילים לחו"ל קיבלו בדיוק בזמן הזדמנות יוצאת דופן לטייל הקיץ בזול באופן יחסי ולחסוך סכומים שיכולים להיות משמעותים למשפחה בהשוואה לשנה שעברה, כרטיסי הטיסה בתי המלון וכספי הבזבוז יהיו זולים יותר באזור ה10% בהשוואה לשנה שעברה.

 

לגבי השאלה האם כדאי לטסים לחו"ל בזמן הקרוב לרכוש היום מט"ח או להמתין שיירד, הרוש ממליץ כי למי שמתכוון לטוס לחופשה בקרוב לא לנסות ולתזמן את שערי המט"ח ולא לנסות להמתין שהדולר יירד עוד אלא לקנות בזמן הקרוב היות הדולר כבר רשם ירידות משמעותיות ביחס לשנה שעברה.

 

יבואנים – יבוא סחורה מחו"ל יהיה זול יותר ואם היבואנים יגלגלו את ההוזלה ללקוחות, כולנו נהנה מכך. בנוסף, קניות באתרי האינטרנט השונים בחו"ל בהשוואה לשנה שעברה יהיו זולות בכ-10% לאור הפיחות בדולר.

 

האיגוד מעריך כי הדולר ימשיך לשבור רמות תמיכה נוספות ואף סביר להניח כי נראה את הדולר מתבסס באזור 3.35-3.40 ₪ לדולר, רמות שלא ראינו כבר זמן ארוך. לכן האיגוד ממשיך בהמלצתו לגדר את הסיכון בטווח הקצר.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש